Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan működött a személyhívó...

Hogyan működött a személyhívó csipogó?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Lehet még kapni ilyet?

Hohy működik mi a menete?

Lomtalanításkor most találtam 2 darabot .


Egy ceruza elem kell bele.. villágít meg minden.


Van 3 gomb rajta meg egy kijelző.

SIM kártya helyet nem láttam rajta!


Nem értek hozzá meséljetek róla légysziii!!!


Hogy tudom használni??

Köszi előre is


febr. 1. 02:03
 1/6 Dongaben ***** válasza:
100%

Szia,

Lehet kapni "Pager" néven ma is ilyesmit. De ma már leginkább helyi hálózatban használják, pl. Kórházban.

Az "eredeiti", amire kíváncsi vag az gyakorlatilag egy olyan mobil eszköz, amivel számokat, szöveges üzenetet lehetett fogadni. Előfizetés kell hozzá, mint a telefonhoz. Nálunk nem terjedt el anno, mert még vezetékes telefon sem volt sok helyen. És jöttek a relatíve olcsó mobilok. De máshol még használják, mert alacsonyabb frekvencián működik, mint a mobiltelefon, így oda is eljut az üzenet, ahol nincs "mobil-térerő".

febr. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia köszönöm :)

Akkor lehet használni valamilyen uton modon ?


Nem kell kartya sem bele?

Nem ertek hozza sajnos, de erdekel nagyon :)

febr. 1. 14:16
 3/6 Dongaben ***** válasza:
100%

Előfizetés kellett hozzá, és amennyire tudom, Magyarországon nincs ilyen szolgáltató. Úgy kell elképzelned, mint egy régi mobiltelefont, ami semmi másra nem jó, csak SMS-t tud fogadni...

Anno Svédországban volt szerencsém használni ilyet. Felhívtad a szolgáltatót vezetékesről. Megadtad a személyhívó számát, és bediktáltad az üzeneted. Pl. "Hívj fel 6 óra után!". A központ elküldte a csipogóra szöveges üzenetként, és ennyi.

Nem sok helyen használják már az eredeti formájában.

febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
febr. 2. 03:50
 5/6 anonim ***** válasza:
A középhullámú músorszóró rábiók (pl 540k Kossuth) sugározták nekik a kódot, amit ha megkapott akkor csipogott és kiírta azt a 10-20 karaktert.
febr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
febr. 22. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!