Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem olvassa be a DVD-t! Hogy...

Nem olvassa be a DVD-t! Hogy játszam ki a problémát?

Figyelt kérdés

Annak idején sokmindent kiírtam DVD-re. Családi fotókat stb. utána elterjedtek a pendrivek, külső winchesterek és azokra tettem rá a dolgaim.


Na már most van olyan DVD-m, amin olyan anyag van, ami máshol nem volt meg, mert kellett a tárhely. Amikor kiírtam a DVD-t, akkor utána mindig ellenőriztem, hogy sikerült-e a dolgok kiírása.


Most a legfontosabb anyagokat átakartam rakni külső vinyóra, de némely DVD-t egyszerűen nem olvassa be a laptopom, pedig a kiíráskor jó volt! míg másokat igen.Az összes szóban forgó dvd ugyanakkor lett kiírva, kb 2 éve.

Ha behelyezem, akkor azt írja ki, hogy nincs ilyen meghajtó, mintha nem helyeztem volna be DVD-t, vagy mintha üres lenne.


A DVD nem karcos, és mint mondtam, jó ha egyszer volt utána behelyezve a laptopba és nem is 10 éves régi vacak.


Nem tudom azt mondani, hogy az olvasó hibája, mert akkor egyiket sem olvasná be! De hogy lehet a DVD hibás, ha mint írtam jó lett kiírva az adat és nem is régi.


Mit lehet ilyenkor tenni? Próbálkozzak más gépénél a meghajtóval vagy vadiúj optikai meghajtót vegyek, ami hátha lejátsza?



febr. 2. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A rosszabb minőségű DVD-k egy idő után olvashatatlanná válnak. Azért régen, amikor DVD-re írtam a dolgokat, ennél még a legrosszabb is többet bírt ki, de hát mindennek romlik a minősége, miért pont a DVD lenne kivétel?
febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk 10 éves dvd-ről lenne szó, akkor megértem, na de 2 évesnél? És hogy egyik jó másik nem?

Valahogy nem lehet ezeket "megmenteni", hogy az adatot leszedjem?

Ha külső vinyóval meglehet ezt csinálni, akkor dvd-vel is csak sikerülhet, de nem tudom hogyan

febr. 2. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Több meghajtóval is érdemes kipróbálni.


(Néha az is segít, ha picit!!! felmelegíted a lemezt (nem tudom miért nálam néhány esetben bejött). de ne ezt a tippet próbáld ki először!)


addig amíg egy meghajtó sem ismeri fel a lemezt írottként, addig lényegében minden megoldást, hát hogy is mondjam? megbszhtsz.


De ha van valakinek valami remek ötlete az ne fogja vissza magát!

febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fukapapa27 ***** válasza:
Én azért elsősorban tiszta alkohollal és fültisztítóval megtakarítanám a lézert és a DVD lemezt is át törölném alkoholos nagyon puha ronggyal és ahogy az #1 válaszíró is írta melegítsd fel a lemezt! ha ez sem segít akkor marad a más-más gépek olvasója!
febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!