Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Fedora Linuxnak mitől jobb...

A Fedora Linuxnak mitől jobb a hardver kezelése, mint a többi distronak?

Figyelt kérdés
Van olyan USB-s WiFi és Bluetooth adapterem, amik csak Fedorával működnek. A WiFi adaptert más distrok egy meghajtóként kezelik, ami egy Windows-os drivert tartalmaz, ezért teljesen használhatatlan, a Fedora meg "bypassolja" ezt a részt, az rögtön WiFiként ismeri fel. A Bluetooth adapterrel meg semmilyen distron nem találtam Bluetooth eszközöket, csak kereste, kereste, de nem talált semmit. Ugyanez az adapter mindent megtalál Fedorán! Ja és, a Linux Mint furcsán állítja le a gépet, mert csak HDD áll le, de a ventilátorok mennek tovább, LED világít... A Fedora viszont rendesen leállítja a gépet. Ez a jobb hardver kezelés nem az újabb kernel miatt van, Linux Mintre is rátettem a 6.5-ös Linux kernelt, de nem változott. Mi a Fedora titka?

febr. 8. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Minden disztró más, nem csak a csomagkészlet meg a csomagkezelő, de a kernelparaméterek is, amikkel fordították a kernelt, a modulok, stb. (Nyilván egy Fedora és egy Ubuntu közt nagyobb a különbség, mint egy Mint és egy Ubuntu között.)


Hogy a te esetedben konkrétan mi a magyarázat, azt csak akkor lehetne megmondani, ha valaki odaülne a gépedhez és átnézné a futó modulokat, a letöltött firmware-eket, dmesg üzeneteket, stb. Lehet, hogy a Fedora eleve más firmware-t telepít a wifidhez, mint a többi disztró.


Nekem a 4-es kernel környékén volt olyan a laptoppal, hogy alvó állapotból visszatérés után nem működött az egér. Írtam egy rövid systemd scriptet, ami kilövi a psmouse modult és újra betölti, lényegében egy "rmmod psmouse && modprobe psmouse" volt. Debian alapú disztrókon működött, Fedorán nem, és amikor néztem, hogy miért nem, akkor láttam, hogy a Fedora nem szállít psmouse modult, mert ott a kernelbe van fordítva. Végülis meg tudtam oldani másképp, de egyébként azóta megoldódott már ez a probléma.

Nekem a legproblémamentesebb disztróm a Fedora, pedig már használtam többet is.

febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!