Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagy le állandóan a...

Miért fagy le állandóan a gépem, mióta telepítettem a windows-t?

Figyelt kérdés

Win 10-et telepítettem anno, azóta nagyon gyakran lefagy. Vgy úgy marad a képernyő, vagy kék képernyő jön be, vagy fekete, és közben nagyon dolgozik a gép, lehet hallani. Nagyon lassú is bizonyos szempontból, pl. az edge nagyon lassan ment, a firefox már jó. Régebben sokszor nem is érzékelte valamelyik hardware-t. Rengetegszer lefagy, sokszor sokadjára jön be csak. Régen 7-es volt rajta, ott még jó volt.

Amúgy ismerősöm telepítette anno.

Mikor behozom, hogy miket csinál épp, a Lemez résszel van probléma, sokszor 100%-on megy, akár a firefoxtól, akár mástól. A gép elvileg egész jó, 10 éves, 4 giga benne a nem tudom mi, meg 4 mHrz.

Ha telepíteném a 7-et vagy az xp-t, lehet, hogy jobb lenne? Azért van 10-es, mert megszűnt az előzők támogatása, úgyhogy gondolom a vírusok ellen sokkal kevésbé védettek. De azt is mondják, hogy mivel kevesen használnak xp-t, épp ezért biztonságos, mert senkit sem érdekel. Állítólag valamelyik elnök is xp-t használ.



febr. 20. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az oprendszer, hanem hardverhiba lesz. Csinálj RAM tesztet, és cseréld a merevlemezt egy korszerű SSD-re.
febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

HDD SSD-re való cseréje...

RAM bővítés remélhetőleg lehetséges, alaplap típusa, megnézed melyik való bele.

febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de 4 gigának azért bírnia kéne, nem?
febr. 20. 19:33
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem, több memória szükségeltetik már manapság.

Lehet hogy pont a swap-pelés miatt tekeri a lemezt (lapozófájl intenzív használata)...

febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hibás telepítés.

Hibás driverezés.

User error.

febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#3 4 GB ram kevés a Windows 10nek.

A 100 % lemezhasználatot az is okozhatja, hogy merevlemezre van telepítve, a kevés memória miatt intenzíven hasznlja a lapozófájlt, és a Windows Update is fut éppen.

febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Miért, nem a merevlemezre kell telepíteni?

Megpróbálhatom megint telepíteni? Bár nekem bonyolult, de előbb-utóbb biztos sikerül.

Az XP vagy a 7-es lehet, hogy normálisan működne? Nekem nem kell semmi extra. Megérné azt telepíteni? Vagy letörölhetetlen a win 10? Nem lenne veszélyes a vírusok szempontjából?

febr. 20. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Böngésző-támogatás is bizonytalan már a régebbi Windows-ok esetén.

SSD-re telepítsd, a sebesség szempontjából lenne jó.

febr. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem újratelepítgetni kell, hanem a memóriát tesztelni, és venni bele egy SSD-t. Egy HDSentinelt is lefuttathatsz, hogy lásd a HDD kondiját, de látatlanban is biztos vagyok benne, hogy valami ezeréves leharcolt HDD-ről fut a rendszered. Azt ki kell cserélni.
febr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem. De nem tudok valamit tenni, hogy valahogy bírja így a gép? Bizonyos progik, folyamatok leállítása, töredezettségmentesítés (utóbbiféléket sosem csinálok, van valami program is elvileg, ami ilyeneket csinál, hogy megtisztítja a gépet).
febr. 23. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!