Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A windows "frissítés" az maga...

A windows "frissítés" az maga a tervezett elavulás?

Figyelt kérdés

[link]


Ez csak akkor tűnik fel, ha egy aránylag "gyenge" pc-t használsz.


Röviden tömören: a híres Unreal Engine iszonyatosan be tud lassulni a windows 10-től. (Ha frissítve van)

Nem vagyok pro felhasználó, ez tény.


Van egy pici jelentéktelen gomb a gridet állítgatja.


Az normál esetben 0 másodperc töltés, 0 proci használat. Mert semmit se csinál.


De ha "frissítve" van kb 30 másodpercre kiüti az egész programot. Vagy pl egy sima material ablak bezárása (nem a megnyitása) szintén fél perc!


Visszaraktam a windows 10 2019 verziót, abban pontosan úgy megy ahogy kell...



márc. 28. 18:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%
#10 Ostoba az te vagy, mert olyan ostobaságokat állítasz, mint pl, hogy a világ legjobb játékmotorja és, hogy jól optimalizált 😂 Szerintem itt be is fejezhetjük, mert csak magadat fogod lejáratni jobban 😂
márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Te annyit írtál hogy fos.


Vannak listák ahol felsorolják a motorokat.


És mindenhol az unreal az első.


[link]


Jobb is ha befejezed mert már teljesen beégtél.

márc. 30. 06:25
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem az unreal a lényeg. Régebben felraktam egy laptopra ami tényleg gyenge.

Még simán használható volt. A frissítés után már egy böngészőt se bírt megnyitni.

Egy erősebb asztali pc-n nem tűnik fel a lassulás, játékok is ugyanúgy mennek.


Az unreales szenvedés meg azért volt gyanús, mert másodpercekig töltött, de közben nem is használta a procit/ramot/gpu-t vagy akármit, csak lefagyott pár másodpercre...

márc. 30. 06:47
 14/24 anonim ***** válasza:
#12 Nem unod magad? 😂 Értelmezned is sikerült, hogy ez egy népszerűségi szavazás és semmi tényleges szakmai háttér nincs mögötte? 😂 Attól, hogy valami népszerű, nem jelenti, hogy a legjobb 😂 Valami egyedi szöveggel gyere már, mert mások ismétléses utoljára óvodában volt menő 😂
márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ne trollkodj már, bármit csinálsz akkor is az egyik legfejlettebb legnépszerűbb engine és kész. Ezek tények.
márc. 30. 11:32
 16/24 anonim ***** válasza:

Furcsa hogy arra még mindig nem válaszoltál: milyen procinál áll elő a probléma.


"Régebben felraktam egy laptopra ami tényleg gyenge. Még simán használható volt. A frissítés után már egy böngészőt se bírt megnyitni."

"Egy erősebb asztali pc-n nem tűnik fel a lassulás"


Ezekből én erősen arra következtetek , hogy azoknál a prociknál okoz problémát az említett frissítés amik érintettek pl a spectre és meltdown résekben ( meg az azóta felfedezett többiben is ) és a patch teljesítményvesztéssel jár. Esetleg a frissítés megkövetel új biztonsági eljárásokat vagy utasításkészleteket amik a te hardvered által nem támogatottak és kész is a lassulás.


Persze csak találgatni lehet, mert inkább unreal-es szélmalomharcot vívod ahelyett, hogy a kritikus kérdésekben információt adnál.

márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom fejből a proci nevét, mert általában mobilról írok és nem tudom megnézni. I5 6-7 generáció 8 magos, ennyit tudok.


"biztonsági eljárásokat vagy utasításkészleteket"


De egy olyan dologról van szó, mintha a böngészőben bepipálnál valamit. Teljesen 0 dolog, semmit extra. Ezt egy 20 éves proci is tudja. De végülis elég sűrűn elrontják a frissítést, lehetséges...

márc. 30. 15:29
 18/24 anonim ***** válasza:
#15 Ahogy az is tény, hogy optimalizálatlan szar 😂 Nem mondtam, hogy nem népszerű és nem fejlett 😂
márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nagyon bántott az unreal engine?
márc. 31. 08:26
 20/24 anonim ***** válasza:
#18 Engem a te butaságod bánt 😂
ápr. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!