Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 15 éves fiamnak szeretnék...

Joeboy2 kérdése:

15 éves fiamnak szeretnék venni egy használt gamer pc-t, amit később fejleszteni is tudna. 3-400 eft keretből ezt ki lehet hozni?

Figyelt kérdés

ápr. 29. 23:39
 1/9 anonim válasza:
9%

Szia! Szerintem nagyon könnyen megoldható, csak annyit érdemes mérlegelni, hogy mikor és milyen formában szeretné fejleszteni. Pár éves AMD AM4 alapú számítógépeket simán lehet kapni az általad megadott árban, amik még egy új videókártyát is simán meg tudnak hajtani a mai játékokhoz.


Én a saját példámat tudom felhozni, nekem ez a konfigom: Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX, Processzor: AMD Ryzen 5 3600X, RAM: G.Skill Trident Z 2x8 GB 3600 MHz, SSD: (Valamilyen olcsó M.2-es SSD), Tápegység: Corsair RM650, Videókártyát nem írom le, mert én egy régit vettem használtan, mivel nem szoktam játszani a gépemen. Egy ilyen számítógép kb. 160-180 ezer forint körül mozog (Egy olyan videókártyával általában amivel azért még el lehet játszani GTA 5-el, Fortniteal, Counter Strike 2-vel, stb.), mellé még egy videókártya, ami a mai játékoknak megfelel, nagyjából 110-130 ezer forintba kerül újonnan! Például egy RTX 3060.


Amin még esetleg elgondolkodnék, hogy a 3600X-es processzor helyett egy AMD Ryzen 5 5600X-es processzort vásárolnék inkább, mivel az mégis pár évvel újabb (Az alaplap támogatja az 5000-es szériát is). Hosszútávra lehet, hogy költséghatékonyabb is lenne egyből egy újabb szériás processzort vásárolni, mivel ha később fejleszteni szeretné például a videókártyát, akkor ez az 5600X-es processzor nagyobb valószínűséggel lesz elegendő egy újabb videókártyához is akár.


Hűtés szempontjából egy minőségibb léghűtőre, például egy Cooler Master, vagy Be Quiet hűtőre érdemes beruházni plusz 1-2 ház ventire pluszban, hogy minden alkatrész megfelelően legyen hűtve.


Amin pedig nem éri meg spórolni az a tápegység, nekem egy Corsair RM650-es tápegység van, ez bőven elegendő egy ilyen kategóriájú konfighoz. Minőségi alkatrészek vannak benne, rengeteg védelemmel van felszerelve (túlfeszültsség, stb.), szóval az RM szériás Corsair tápegységek jó választások lehetnek.


Egy ekkora keretből lehetne erősebb gépet is építeni, de én személy szerint inkább költök többet egy minőségi tápegységre, alaplapra, cserébe kicsit gyengébb lesz a konfigom, de tudom hogy védve vannak az alkatrészek.


Remélem, hogy tudtam segíteni! :)

ápr. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A helyesírási hibákért pedig bocsi... :D
ápr. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
ápr. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a keretből inkább modern fejleszthető és új gépet vennék.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ez 403.000+összerakás


Komoly fejleszthetőség pusztán videokátya és processzor cserével.

ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 ez egy nagyon jó összeállítás a keretből, csak a kingston ssd t cserélném, dram nélküli, ezen az oprendszer döglődni fog - adattárolásra teljesen oké, de oprendszernek katasztrófa, egy normális sata ssd is jobb élményt nyújt, mert nem kell várnod időről időre az újraindexelésre.
ápr. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 az biztos, hogy alsópolcos, 500GB-be van is meg másoknak is építettem be. Nem tapasztaltam és nem is hallottam panaszt rá. De a megemelkedett árak miatt az "ajánlott" kategória 30 fölé csúszott. Azt a fluiditást tapasztalom a gépen mint a régi PCIe 3.0-às Samsung-al.
ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Ugyanezt az ssd t vettem én is kb egy éve, a rendszert pár nap után visszaraktam 850 evo ra mert azon sosem kellett várni, ez meg random elgondolkozik(függetlenül attól, hogy papíron 4x gyorsabb). Akkor lusta voltam utánajárni, és megvettem látva a kapacitást, a számszerű teljesítményt, meg az árat, de nagyon bánnám ha ez lenne az egyetlen ssd a gépemben. Aztán lehet, hogy csak pont balszerencsém volt vele, szintetikus tesztekben ugyanúgy teljesített ahogy az értékelésekben(amiket mint minden tudatos vásárló, utólag néztem meg :D)
ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, nagyon köszi a rengeteg infót.
ápr. 30. 12:57
 9/9 Duke81 válasza:
Most vettem 160-ért egy configot amiben egyedül a videokari gyenge. Oroci, ram, 500gb ssd jól használható benne. Veszek hozzá használtan egy régebbi rtx jártyát, kb 50-60 ropi és minden fut rajta majdnem maxon. 200-ból meg van minden. Régit eladom kb 35-40 ért, így már csak 160.
máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!