Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az hogy...

Mennyire gyakori az hogy valaki 50-60 évesen nem tudja hogy hogyan kell a számitogépet bekapcsolni, sms-t írni, szoval nem boldogul a modern technologiával?

Figyelt kérdés

A szüleim régen nem tudtak semmi ilyet, de mióta van otthon internet, kb 16-17 éve azota szépen lassan megtanulták. Anyám simán lead egy rendelést a neten, apam azért nem de megtudja nézni a hireket a neten simán.


Dolgoztam valakinél régen aki akkor 45-50 közt volt, most olyan 60 körül lehet és emlékszem hogy engem kért meg hogy irjak meg egy sms-t a telefonjáról mert ő nem tudja. Fizikai munkát csináltunk így nem volt fontos a számítógépes ismeret, igy az adminisztrációs munkát a fia csinálta meg neki tableten. Azt viszont nem tudta elkerülni hogy egy megrendelő nem akart telefonálni hanem csak irt neki egy sms-t.


Egyik haverom is mesélte kb 10 éve hogy a szülei be sem tudják kapcsolni a számítógépet, ő intézi a céges dolgokat, pályázatokat, rendeléseket helyettük. Nem tudom azóta megtanulták e mert nem ez a beszédtémánk de szerintem nem mert a fiaik megtudják csinálni akkor minek vesződnének vele.


Nyugaton élek es itt nagyon ritka ha valaki abszolút nem ért a számítógéphez olyan szinten sem hogy e-mail címe sincs. A nagyon idősek közt még akad aki azt mondja hogy ne írj sms-t neki mert ő azt nem tudja elolvasni, hivd fel inkább. Egy ügyfélről mondta a főnököm hogy az árajánlatot kikellett nyomtatnia és elvinni hozzá mert nem volt email címe.


máj. 4. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez nekik olyan, mintha te egy atomreaktort próbálnál most egyedül bekapcsolni. Vagy egyedül próbálnál letenni mindenféle tudás nélkül egy űrsiklót. :"D
máj. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

A "digitális analfabetizmus" egy létező dolog.

[link]

És ahogy megfigyeltem, ez nem csak korral jár, van aki bele született már ebbe, de ha meg is tanulta nem hajlandó használni. Inkább megkér valakit, hogy intézze el mert nem érdekli. És 40-50 évesen is nem hajlandó megírni egy e-mailt. Leginkább lustaság és érdektelenség van mögötte. Mindenkinek van fehér folt tudásban/érdeklődésben nekik ez az.

máj. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért a gép bekapcsolása sem mindig triviális, némelyik gépházon a bekapcsológomb eléggé el van rejtve. Mellesleg én sem értem ezeket az embereket, mert már sem túl sok pénz, sem magasabb intelligencia nem kell hozzá (persze valamihez nem árt...). Még azokat sem, akik 10-15 éve vágtak bele, amikor sokkal korábban is megtehették volna, mert az internet lassan 30 éve elérhető, én pl. 1997-ben már az IRC-n lógtam, más meg valamelyik egyetemen 5 évvel korábban. Persze annyira olcsók azért nem voltak sem a gépek, sem a szolgáltatások, de voltak pl. internetkávézók, vagy könyvtári gépek interneteléréssel. Ehhez képest sokan nem értik, mi hogy működik, az eszközöket gépiesen használják alapdolgokra, néha rosszul, ez ugyan nem digitális analfabétizmus, de közel áll hozzá.
máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van aki akár 80-90 évesen is simán használja az okostelefonját, laptopját.

Valószínűleg minnél fiatalabb a korcsoport akik már kb alap szinten megtanulták csak úgy használni az eszközöket ők jóvval többen vannak akik értik alapszinten a technikát.

Minnél feljebb megyünk az életkorban akkor ott már valószinűleg egyre kevesebb ember tudja használni a számítástechnikai eszközöket.


Persze vannak idősebb koruak között is kivételek, akik például elég jól eligazodnak. A fiatalok között pedig van úgyszintén kivételek akik nem tudják nagyon használni a számítástechnikai eszközöket.


Idősek, fiatalok között is van olyan aki nem meri bekapcsolni a számítógépet egyedűl, mert ismeretlen neki, hogy mi fog történni.

Hidd el ami neked egyszerű másnak aki nem igazán foglalkozott vele nem egyértelmű, egyszerű.


Ez egyszerű ha gyakorlod/érdekel az adott készség elsajátítása akkor menni fog.


Elmondom neked én velem történt:


Általános iskolában "informatika" órán minecraftot akartam letőlteni és egy olyan szép rendőrségi zsaroló vírust bekapott a gépem(mediafire-ről töltöttem le minecraft.exe-t), a tanárnak szóltam egyből, hogy történt valami a géppel xD.

Ilyenekből is tanul az ember :D

Addig nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Szóval tapasztalat, gyakorlás által mindenkinek aki használja nap mint nap az elektronikus eszközeit fel sem tűnik neki, hogy mennyit mindent tanult meg saját magától.

máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2017-től egy olyan programban dolgoztam, ahol az állam adott laptopokat és internet elérést 65 év feletti embereknek. Zömében olyanok voltak, akik addig csak messziről láttak számítógépet. Tanfolyamokat tartottunk, oktattuk őket. Fél év alatt olyan facebook huszárok lettek, hogy na. Egy év után egyre ritkábban kellett kimenni hozzájuk hibaelhárítást végezni, mert megoldották maguk. Szóval nem reménytelen generáció, csak eszköz kell és el kell indítani őket.
máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1991-ben tanultam meg a számitógép kezelését és dolgoztam is rajta 2007-ig. Aztán itthon, xp,7. 8.1, 10-es. tudom kezelni, tudok telepiteni, tudok prezentációt összeállítani, fotókat feltölteni az okostelefonról. Használt, de jó minőségű gépem van. Közszolgáknak kötelező volt a megtanulása. És mit gondolsz, hány éves vagyok? 73! Szóval bárki megtanulhatta, sőt ma is megtanulhatja, aki akarja. NEM a koron múlik.
máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!