Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi zajlik mostanság az nCoreon...

Mi zajlik mostanság az nCoreon? (Közössség)

Figyelt kérdés

Nem lehet nem észrevenni mostanában; minden létező kommentszekcióban megy a gyűlölködés. A legpozitívabb kommentek is állandóan szét vannak mínuszolva. A moderátor (Engin3) pedig teljesen meg van vadulva. Agyatlanul rá van szállva a torrenteket megköszönő emberekre, míg a valódi problémák felett nyíl egyenesen elszáll a figyelme. Mindegy ki hogyan gyűlölködik, fikázza a másikat; csak senki ne köszönjön meg semmit és ne fikázza a feltöltést, akkor se ha tényleg szar.


Nem lehet egy értelmes beszélgetést folytatni a filmekről/sorozatokról, mert "nem tartozik a torrenthez" és megfenyegetnek hogy kibannolnak.


Lassan 15 éve vagyok elit tag, bátran mondhatom hogy sosem láttam még ennyire negatívnak a közösséget.


Csak egy printscreen egy frisse feltöltött torrent alatti hozzászólásokról:


[link]


Mégis mi történik az emberekkel?



máj. 16. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Mi a probléma ezzel? Nem beszélgetnek a köszöngetéssel, hanem offolják, feleslegesen generálnak hozzászólásokat amin tovább kell tekerni. Ha be van vezetve a "köszönöm" gomb, és a szabályzatban le van írva, hogy ne köszöngess a kommentekben, akkor miért a moderátor a hibás és miért kell az oldal összeomlását vizionálni benne? Még be is linkeli, hogy mi alapján járt el, hátha valaki nem fogta fel magától.


Nem jogos a felháborodásod, de gondolom meg sem született volna a kérdés, ha nem volnál érintett benne (és ott nem merted leírni nekik a saját fórumukon). Olvasd el a szabályokat és tartsd be, abból nem lesz gond.

máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 P.O.C. ***** válasza:
Nem csak ott, hanem bárhol ez megy. Vegyük csak például ezt az oldalt. Itt is feszt lepontozzák a jó válaszokat. Amúgy is egyre jobban megy elfele az emberek esze, és ehhez még jön ez a toxikus magyar mentalitás, amit szerintem nem kell külön bemutatni.
máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"de gondolom meg sem született volna a kérdés, ha nem volnál érintett benne"


- nagyon rosszul gondolod. egyszerűen hónapok óta ezt látom, és most telt be a pohár


"(és ott nem merted leírni nekik a saját fórumukon"


- a saját fórumukat a kutya nem használja és nem véletlenül.


"Ha be van vezetve a "köszönöm" gomb, és a szabályzatban le van írva, hogy ne köszöngess a kommentekben, akkor miért a moderátor a hibás és miért kell az oldal összeomlását vizionálni benne?"


Itt nem erről van szó, hanem kb arról hogy automatikusan szekálva van az ember, ha a kommentje tartalmazza a köszönöm szót. Miért ne fejthetné ki valaki pl, hogy miért köszöni, amit megköszön? mert sajnos azt sem lehet. Pl. hogy 0 nap alatt fel lett törve egy milliárdos forgalmú játék, és estére már fent volt? Vagy hogy 5-ből 4 feltöltő Kliffhengör címen tölt fel egy sorozatot és megköszönöd annak az egynek aki Cliffhanger néven töltötte fel? Vagy miért baj egyszerűen csak elbeszélgetni a torrentek alatt?


"Olvasd el a szabályokat és tartsd be, abból nem lesz gond."


- Mégegyszer: közel 15 éve vagyok elit rangú tag.

máj. 16. 20:59
 4/18 A kérdező kommentje:
Komolyam mondom csak sajnálni tudom az Engin3-t ha nincs jobb dolga mint egész álló nap hálálkodó embereket fingatni. Miközben a valódi bunkók nyugodtan szétfikázhatják azon felhasználótársaikat, akikkel éppen nem értenek egyet valamiben
máj. 16. 21:05
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez még ugyanaz a problémakör. Ha leírták, hogy ne kommentben köszönd meg, de csak azért is megteszed, akkor várhatóan moderálni fogják. Ugyanígy ha leírták, hogy ne ott kritizálj, és mégis kritizálsz, moderálni fogják.


"Mindegy ki hogyan gyűlölködik, fikázza a másikat; csak senki ne köszönjön meg semmit és ne fikázza a feltöltést, akkor se ha tényleg szar."

Ugyanezeket kifogásoltad, miközben mindegyik tilos. Torrent hozzászólási etikett néhány pontja:

"- Használd a Köszönöm gombot! A hozzászólásokat ne szemeteld tele "Köszönöm"-mel!

- Csak az adott torrenthez szorosan kapcsolódó hozzászólásokat írj!

- A feltöltött anyagok és azok feltöltőinek kritizálása tilos! "


Valahol azért érthető, hogy egy kommentben azt kellene jelezni ami feltétlenül szükséges a többiek vagy a feltöltő számára, például egy technikai probléma. Semmilyen előnye és haszna nincs annak, ha több tíz vagy száz kommentben azon kezdenek el fröcsögni az emberek, hogy kinek miért tetszik vagy nem tetszik abban amit felraktak.

máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mégegyszer: Rengetegen megindokolják miért köszönik meg amit megköszönnek. Abban az esetben az nem csak egy "Köszönöm". Ne legyünk már ennyire droidok. Szerintem az a print screen mindent elmond arról, hová tart ez az egész. Csak azért mert az egyik lusta lejjebb tekerni, a másik is legyen lusta kifijezni magát miért hálás? Határtalan ostobaság.
máj. 16. 21:21
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanez van az AVX fórumon is ami alapvetően egy Hifis fórum adásvételi topicokkal.

Régen egy-egy eladni kívánt hirdetett készülék topicjában simán ki lehetett vesézni az adott készülék tulajdonságait, azt hogy mik az erősségei és mik a gyengéi és hogy mire kell odafigyelni vele kapcsolatban, hogy az ember ne fusson bele valami elnyűtt szemétbe.

Mára ez a jelenség amit te is említessz odáig fajult, hogy sem az árát sem az állapotát és úgy általánosságban véve semmit nem lehet méltatni vagy a keszülékkel kapcsolatban megosztani mert rögtön jön egy moderátor vagy admin vagy akárki és kijelenti, hogy OFF amit hozzáfűzöl és rögtön büntetést kapsz.

Szóval hogy a kérdésedre érdemben válaszoljak én azt gondolom, hogy ezek az adminok igazából ilyen mondvacsinált frusztrált fazonok akik semmi önálló érdemmel nem rendelkeznek, csak arra képesek, hogy valami szabályzatot betartassanak mert másra egyáltalán nem képesek.

Mondjuk azt én sem szeretem amikor azt látom hogy van a torrent alatt már hozzászólás és azt hiszem valami érdekes háttérinformáció a filmmel vagy bármivel kapcsolatban miközben csak az van ott, hogy Köszönöm.

máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az empátiát, úgy tűnik valóban ugyanannak a fajta romlásnak vagyunk szemtanúi! :)


"Mondjuk azt én sem szeretem amikor azt látom hogy van a torrent alatt már hozzászólás és azt hiszem valami érdekes háttérinformáció a filmmel vagy bármivel kapcsolatban miközben csak az van ott, hogy Köszönöm."


Nem is a sima köszönöm-ökről volt szó, ezt csak a korábbi kommentelő ragadta ki a szövegkörnyezetéből előszeretettel. :)

máj. 16. 21:31
 9/18 A kérdező kommentje:

Akárhogy nézzük azért az durva hogy megnyit az ember egy torrentet és konkrétan az összes hozzászóláson ott figyel a -20


Kinek jó ez?

máj. 16. 21:38
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk amit linkeltél képet, azon pont az látszik, hogy semmitérő kommenteket írtak oda, aminek semmi szerepe nincs. Gondolom ez az influencer kultúrából jön, ahol az algoritmus miatt direkt kérik, hogy kommentelj, és így sokan akkor is odahánynak valamit, ha amúgy nincs értelmes hozzáfűzni valójuk. A moderálás pedig szintén teljesen jogos, hiszen annak a hozzászólásnak sincs semmi egyéb tartalma a köszönésen kívül, ami pedig egyértelműen szabályellenes.
máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!