Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A temu és a shein tényleg az...

A temu és a shein tényleg az európai kereskedőktől veszi el a profitot?

Figyelt kérdés
Most az eu megint külön vámolni akarja őket. Én ezt nem értem, én semmit nem veszek ezekről a helyekről amit megvennék magyar vagy más európai kereskedőtől olyan árak mellett amennyiért ők azt árulják. Minden fajta új vám és egyéb költség az államok kasszájában megy és nem a kereskedőkhöz. Ebből a pénzből pedig semmit nem adnak nekünk vissza max az ukrajnai háborút finanszírozzák a pénzünkből.
máj. 27. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Sok jelentősége nincs, értelmes ember ugyanis amúgy sem vesz ilyen hitvány oldalakról semmit.
máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De pont hogy sok jelentősége van, meglepődnél mennyien vásárolnak ilyen oldalakról...
máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokan vásárolnak hisz én is vásárolok ezekről az oldalakról. De ha ezeken az oldalakon nem tudnám megvásárolni azokat amiket ott veszek akkor nem venném meg máshonnan. Inkább lemondanék róluk minthogy megvegyem Magyarországon ötször annyiért.
máj. 27. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Ja, főleg a tisztességes magyar webáruházaktól. Meg a többi mesebeli szereplőtől.
máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elveszi a profitot a sok szeméttel amit árulnak, mert annyi pénzt ölnek bele social média hirdetésekbe, hogy egy kicsi magyar boltnak esélye sincs. Na meg persze nagyon olcsón is adnak sok mindent.
máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

Meg ne sajnáljam a kereskedőket... ha a hagyományos nagyker-kisker már nem működik, nem hatékony, drága, túl sok energiát és pénzt emészt fel, túl nagy árréssel dolgoznak, nincsenek az emberek számára szükséges termékeik,stb, és lehetne sorolni még naphosszat.


Nyilván számolni kell azzal, hogy ezek nem lesznek eu minőségű, bevizsgált, hivatalosan forgalomba hozott, minőségi termékek. Ezekre ott fog matadni még jóideig a hagyományos lenyúlós kereskedelmi lánc, mert senki nem fog venni többszázezres eszközóket kétes forrásból. De ezeknél a kis légipostás csomagoknál tökjó, hogy csak egyetlen közvetétő+egy piactér van köztem és a gyártó között. Ezért olyan olcsók ezek... nincs megfeleltetés, nincs nyóccáz kereskedő, mire a felhasználóhoz ér a termék.

máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
(Sőt, hát sok esetben magától a gyártótól tudtam venni ilyen aliexpresses termékeket, nem adták ki az értékesítést kereskedőnek. Sok ilyen bolt is van ezeken a piactereken)
máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

A külön vámot nem a pénznyereség miatt vezetik be, hanem pont azért hogy védjék az európai kereskedőket.. A temu és társai semmi mást nem csinál csak milliárdokat költenek social mediára elhíresztelik hogy milyen olcsó, pár termék árát a piaci ár tizedére csökkentenek, ezzel megnyerve a vásárlókat. Nevetségesen alacsony áron veszteségesen eladják a nevetséges minőségű bizonytalan forrásból származó termékekeiket. Ez mind azért hogy elnyomják a konkurens kereskedőket. Ezt a veszteséget pótolják a monetizációbol adatok kereskedésével stb. És mikor már elhitted hogy milyen jó a temu és milyen olcsó már körbe sem nézel mert hát ez a legolcsóbb minek és hopp már meg is vetted a túlárazott terméket ami tized olyan minőségű mint bármelyik értelmes piacról származó.


Az emberek megvezethetőségéből él.. És mivel az emberek hiszékenyek és sikeresek ezek az oldalak, és valahogy korlátozni kell hogy ne tudják nevetséges áron árulni a termékeiket ezért vezetik be a külön vámott, nem azért hogy neked rossz legyen, meg hogy a háborút jobban tudják pénzelni.

máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, például ha nem akarsz lakástüzet, elektronikai eszközt ne temuról vegyél. :)
máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyílvàn. Pont ahogy ha az auchanban veszed a tejet, elveszed a profitot a lidl-től, alditól és tescotól. Így megy a piac. Elvileg piacgazdasàg van, amire nyerő pozícióban mindenki veri a mellét, majd ha fordul a piac akkor mindenki sír.


A probléma ezekkel az oldalakkal nem az hogy kitől veszi el a profitot, hanem hogy milyen módon. Sokszor a befutàshoz veszteségesen értékesítenek, valamint megkérdőjelezhető munkaerőt hasznàlnak. Inkàbb itt a baj.

máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!