Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A keresés ablakát méretezze...

A keresés ablakát méretezze teljes képernyőnyire! Rendezze a listát növekvő névsorba! A kapott képernyő tartalmát tegye a vágólapra, s a vágólap tartalmát mentse el a winchester VIZSGA mappájának EGYNAP nevű állományába?

Figyelt kérdés
De minek méretezük teljes méretűre ha amikor másolás beillesztésnél ugy sem fog semmit mutatni ilyenkor nem kapunk rá pontot csak akkor látszódik h ha keresés mentése de a feladat meg azt kérte h a képernyö tartalmát vágólapra helyezzük! Akkor most hogyan csináljam pontos lépések szerint le tudná valaki írni?
2010. nov. 2. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kétféleképpen tudom értelmezni. Az egyik szerint a keresési találatokat másolod a mappába, és nincs fontossága hogy kis- vagy nagyméretű ablakban végzed-e el.


A másik értelmezés szerint a kapott képernyő tartalmát kell vágólapra tenni. Nem ablakot ír, hanem képernyőt. Abba beletartozik a megnyitott mappa tartalma, menüsora, fejléce, a tálca, az egész monitoron megjelenített információ. A találatokat sorba rendezed, és a Printscreen gomb lenyomásával létrejön a képernyő tartalmának mentése, plusz a vágólapra másolása. Paintban a vágólapról beilleszted a lementett képet, és mented a megadott mappába. Ennek azért lenne értelme, mert a "lefényképezés" tanúsítja hogy sorba rendezted a találatokat, hiszen az után készíted a mentést. Plusz a vágólapi műveletek is megtörténnek, mert máshogy nem tudod a megadott helyre elmenteni az eredményt.

2010. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te voltál már ilyen ECDL vizsgán ?
2010. nov. 2. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, de infóból érettségiztem. Azt hittem fognak írni többen, lehet más máshogy gondolja a végrehajtást.


A feladat megfogalmazása érdekes, ha azt írná hogy a mappa tartalmával kell csinálni valamit, egyértelmű lenne hogy a benne lévő fájlok kellenek. De a képernyő tartalma már egy kiterjesztett fogalom - legalábbis számomra - ahol a képernyő teljes tartalma kell. Ezt másolni nyilván nem lehet, csak képernyőképet csinálni róla. A kérdés az, hogy vajon az ECDL kitér-e ilyen szintű műveletek elvégzésére, vagy csak nekem jutott eszembe ez a lényegében mindennapos műveletsor.

2010. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nekem is ehhez tartozik a kérdésem mondjuk megnyitom a súgót és keresek xyz-t és lenyomom a Printscreen-t és olyankor mit kellene csinálnia??

nekem olyat mondtak, hogy utána illesszem be ahova akarom mondjuk az asztalra de nincs mit beilleszteni!! tudnál nekem segíteni?

2012. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!