Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 Lemezkezelőben C...

Windows 7 Lemezkezelőben C meghajtót, hogy tudom kiterjeszteni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Windows 7 operációs rendszerem van. A Windows egy 160 GB-os winchesteren van, ez két partícióra van osztva: egy harmicgigás és egy 130 gigiás. A 30 GB-s partíción van a Windows. Na most mindig mondja a gép, hogy kevés hely van a C meghajtón. Utánaolvasgattam és azt láttam, hogy a Windows 7 lemezkezelőben tudok, hozzáadni egyik partícióból a másikba, persze ez csak egy winchesteren hajtható végre. Megcsináltam, hogy a 130 gigásról a "kötet zsugorítása" gombbal lecsaptam 5 GB-t és így lett egy nem foglalt 5GB-s partíció. Na most elvileg a másik két partíción megjelenik az a gomb, hogy "Kötet kiterjesztéses" és ezzel ezt a nem foglalt partíciót bámelyikhez hozzá tudom adni. Hát a 130 GB-on ez működött is, de a harmincgigás C partíción nem elérhető még mindig ez a gomb. Mit tegyek, hogy tudjak hozzáadni a C-hez még helyet?
2010. nov. 3. 06:19
 1/3 anonim ***** válasza:
A másik partíció valószinűleg egy kiterjesztett (extended) partíció, ennek a hozzácsapását az elsődleges C-hez nem támogatja a Win7 lemezkezelője. Pech. De szerencsére vannak kicsit kifinomultabb programok is, amivel meg lehet csinálni. Pl Acronis TrueImage (Partition Magic nem nagyon akart menni nekem Win7 64 biten), ezzel meg lehet csinálni azt, hogy az akár extended partícióból át tudsz tenni a primaryre.
2010. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogyan az elsö válaszado mondja
2010. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és abban, hogy tudom megoldani?
2010. nov. 4. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!