Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell VHS-ről számítógép...

Hogyan kell VHS-ről számítógépre digitalizálni?

Figyelt kérdés

Szeretnék házivideókat gépre rakni, csak fogalmam sincs hogyan kell. Olvastam valamit, de nem nagyon érthető, senki sem írta le alaposan az elejéről. Azt is írták, hogy videókártyával is lehet digitalizálni. Eddig oké, de hogyan? Van itt egy kép egy portról a számítógépem hátulján, esetleg ezzel lehet összekötni a lejátszót.

Vagy valami tuner kártyáról beszéltek nekem... :S

Kérlek segítsetek! :)


Itt egy kép:

[link]


2010. nov. 5. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl tv tuner kártyával. :)

Valóban léteznek olyan videókártyák, amik digitalizálni is tudnak egyben, de az esetek 90%-ban nem ilyenek.


Képet nem tudom megnézni, "Ez a tartalom jelenleg nem elérhető".

2010. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

TV tuner kártyával vagy videó digitalizáló kártyával. A fentit pontosítanám, az esetek 99%-ában a videokártyák erre nem alkalmasak.


Ha van TV tuner kártyád, akkor ugyanúgy összekötöd vele, mint a TV-vel, ugyanúgy megkeresed a csatornát, majd rögzítesz, mintha TV-ből vennél fel.


(Esetleg ha van a kártyán is és a videón is, akkor használhatsz kompozit vagy S-video kábelt is, de akkkor a hangot külön be kell kötni a hangkártyára.)

2010. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

bocsi, itt a kép linkje ^^".


[link]


szóval veszek egy TV tuner kártyát, amelyet a videolejátszóval összekötök. azt bele kell építeni a gépbe? vagy USB-n is lehet? milyen vezetéket használjak?

2010. nov. 5. 20:06
 4/5 A kérdező kommentje:
na basszus, később gondolkoztam mielőtt írtam volna. a vezetéket azt tudom. :) de azt nem, hogy a tv tuner kártyát be kell építeni a gépbe, vagy USB porton lehet-e csatlakoztatni?
2010. nov. 5. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik mindkét változat, van USB-s is, meg gépbe építhető PCI-s is. Olyat veszel, amelyik neked jobban tetszik.
2010. nov. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!