Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer laptopon nincs rendszerga...

Acer laptopon nincs rendszergazda fiók, manuálisan nem lehet létrehozni?

Figyelt kérdés
A mai napon vásároltam egy Acer típusú laptopot 140 ezer forint volt, tehát nem a legolcsóbb gyenge gép. A Windows 7-es operációs rendszer volt rajta gyárilag. Az eladó utasításait követve első bekapcsolásnál megadtam minden szükséges adatot, felhasználói jelszó,név..stb. Ennek ellenére a gépen az általam létrehozott fióknak általános jogosultsága van és nem rendszergazdai. Próbálkoztam felhasználóváltással is, de csak ezt az egy felhasználót látja. Van esetleg valami módja ahogy át tudnám írni a jogosultságát rendzsergazdaira vagy új fiókot létrehozni rendszergazdaként? Nagyon fontos lenne, mert így még az internetet sem tudom engedélyezni, ugyanis ahhoz is rendszergazda kell.
2010. nov. 18. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Így, alapból Rendszergazdának kellene lenned. A Vezérlőpult/Felhasználói fiókban hozz létre a saját neveddel felhasználói fiókot, oszd meg a jogosultságot. Nem nagyon ismerem az Windows7-et, XP-ben tudom. Egy a lényege: a saját fiókban ne legyen teljes hozzáférésed a rendszer mappáihoz, csak a másikban. És a rendszer maradjon a C-n, minden saját mappád kerüljön at a Saját fiókodba, másik meghajtóra (D vagy R-re). Total Commanderrel át lehet másolni könnyen.
2010. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként az Acer laptopok nagyon jók.
2010. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!