Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Miért nem ismeri...

SEGÍTSÉG! Miért nem ismeri fel a gépem a DVD-t?

Figyelt kérdés
Most próbálok először filmet kiírni, vettem egy TDK márkájú DVD-t. DVD-R, 4.7 GB, 1-16x SPEED, 120 min. Ez volt csak a boltban, meg itthon most találtam egy Sony lemezt. Ez meg DVD+R, -16x SPEED, 120 min, 4.7 GB. Dirrekt megnéztem, hogy az itthoni DVD-ken, mit ír, és ugyanezek voltak rajta, 120 min-16x SPEED, 4.7 GB .. Ezeket a DVD-ket a gépemen is szoktam nézni. Erre fel, most amikor beraktam a sima DVD-t, hogy megpróbáljam kiírni, nem ismeri fel a gépem. Hát de miért nem ?? Megörülök. Meg szeretném nézni ezt a filmet ágybafekve, nem gép előtt ülve, de a gépem semmit nem reagál amikor berakom. Valamicske hangot ad ki, de nem olyan, mint amit akkor szokott, ha egy játék van benne és elkezdené futtatni. Légyszí valaki segítsen !!
2010. nov. 21. 19:34
 1/9 Jenci ***** válasza:
Annyit csinálhatsz,hogy az író gyártójának honlapjáról letöltöl egy firmware-t és felfrissíted az íród szoftverét.
2010. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem SONY DVD-ROM DDU1615-m van és még egy ilyen is : QVWVQDA QNCLEF41 SCSI CdRom Device. Most ehhez honnan töltsek le fw-t ? Amúgy ez lenne a baj ? Hogy új fw kell ?
2010. nov. 21. 20:01
 3/9 Jenci ***** válasza:

Ha jól értelmeztem a hibát,akkor most az van,hogy amit vettél dvd-t és amit otthon találtál dvd-t,azt egyiket sem ismeri fel üresen és nem tudol kiírni rá semmit.


Nekem segített egy ilyen firmware frissítés.

2010. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jajj az nagyon jó lenne, de esetleg nem tudnál pontos linket adni hozzá, mert én komolyan nem találom .. vagy csak ennyire béna vagyok. Az előbb már leírtál a márkáját. Légyszike :)
2010. nov. 21. 20:17
 5/9 Jenci ***** válasza:

Jut eszembe,ezzel a meghajtóval soha nem fogsz dvd-t írni,csak olvasni.Ugyanis ez dvd-rom és nem dvd író.


[link]


Egyébként itt egy frissítés hozzá.

2010. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jenci ***** válasza:

Előző vagyok.


Dvd írót már 5000Ft körül vehetsz.Ezzel megoldódna minden baj és a meleg ágyikóból is tudnál filmet nézni :)))

2010. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ésha lenne rajta DVD-íróm, akkor azt honnan tudnám ? Hol tudom leellenőrízni, hogy van-e DVD íróm ?
2010. nov. 21. 20:36
 8/9 Jenci ***** válasza:

Legegyszerübben úgy,hogy megnézed mi van ráírva a meghajtó tálcájára--amibe a lemezt teszed.Az íróra DVD-RW van írva,a CD író és DVD olvasóra pedig DVD-ROM.


[link]


Ez egy DVD-ROM.Csak CD írásra és DVD olvasásra jó.


[link]


Ez pedig egy DVD író.Ez jó mindenre.Ilyen kell neked.


Hasonlítsd össze a feliratokat a tieden lévővel.

2010. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha.. de akkor elvileg CD-t kéne tudjak írni, d eén azt sem tudok.Ugyanúgy nem ismeri fel..
2010. nov. 21. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!