Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2 gépet szeretnék összekapcsol...

2 gépet szeretnék összekapcsolni adatcsere céljából, hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Van 2 otthoni gépem, egy régebbi asztali és egy újabb notebook. Mind a kettőn XP SP3 van, ezeket szeretném egymással hálózatba kötni egy darab kábellel, adatcsere céljából. Természetesen megpróbáltam, de nem sikerült. A tűzfalakat kilőttem, megosztottam amit kell, próbálkoztam windows-os hálózatvarázslóval mindkét gépen, de nem látják egymást...
2010. nov. 29. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
ha hálózaton keresztül akarod, akkor először is szükséged lesz egy CrossLink kábelre sima patch kábel helyett. Aztán adnék mindkét gépnek fix IP címet. vagy: netbeui protokollt telepítenék mindkét gépre.
2010. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Crosslink kábel fölösleges, jó a sima egyenes kötésű is. A lényeg, hogy az IP címek hálózatazonosító része megegyezzen, közös munkacsoportbon legyenek és kapcsold be a meghajtóra a fájlmegosztást. Ezek után ha rákattintasz arra, hogy A munkacsoportban lévő számítógépek megjelenítése, akkor ott meg kell jelennie a másik gépnek.
2010. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"közös munkacsoportban legyenek és kapcsold be a meghajtóra a fájlmegosztást"


Kiemeltem a lényeget, az előző hozzászóló remekül összefoglalta.

2010. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit a 13:45 írt az úgy jó .
2010. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak keresztkábellel fog működni! A hálózati cím eggyezzen meg!
2010. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Csak keresztkábellel fog működni! A hálózati cím eggyezzen meg!"


Ne hajtsad már a hülyeséget, működni fog egyeneskötésűvel is. Haladni kellene a korral. Segítek: MDI/MDIX

2010. nov. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!