Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Otthoni hálózat beállítása?

Tywin kérdése:

Otthoni hálózat beállítása?

Figyelt kérdés

Egy hálózaton vannak az itthoni gépek, de nem tudunk fájlokat átmásolni, mert amikor belépnék a megosztott mappák közé (a hálózaton lévő számítógépek közül az egyiken duplaklikk), felhasználónevet és jelszót kér. Win7 win7 között megoldottuk, de xp és 7 között még mindig nem sikerült megcsinálni.


Mi ez a felhasználónév és jelszó, amit kér? Mikor kellett beállítani, mert én nem emlékszek rá, hogy megadtam volna.


Remélem tudtok segíteni.


2010. nov. 29. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Megosztásnak sok módja van. Win7-be beépítettek egy családi megosztási rendszert. Egyik géppel létrehozod (gyakorlatilag egy jelszót), a többiből csak a jelszót kell beírni és mindenki látja mindenki dokumentumait. Ezen felül akár egész mappát meg tudsz osztani, amit megosztottként megjelenít. A legjobb benne, hogy ezt fel is lehet csatolni. Én ebből élek. Van egy alacsony fogyasztású gép a sufniban, nagy winchesterrel, monitor és minden más nélkül. Onnan érem el és másolok át/vissza mindent, ami kell.


Még annyit, hogy az XP után kvázi generációváltás volt hálózatkezelés terén is, így xp jellemzően nem szereti Vista/7 párost.


A jelszó, amit kér, a felhasználói fiók jelszava. Ha nincs beállítva, akkor is kérni fogja (mily meglepő a windowstól...). Állíts be valami jelszót az xpre, és azzal próbálj meg belépni 7en keresztül.

2011. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!