Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszerrel...

Milyen operációs rendszerrel érdemes laptopot venni?

Figyelt kérdés
általában mindegyiken Linux vagy Vista van. de egyikről se hallottam túl sok jót. vagy akkor már inkább op. rendszer nélkülit, és utána "házilag" feltenni rá az Xp-t?
2009. jan. 16. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Hát igen, sajnos a mostani új laptopokon már Vista van. így lehet őket kapni, és ha nem szakmember telepíti rá az XP-t, akkor abból több kár származik mint haszon, ugyanis beléjük van szinte betonozva a Vista vagy a Linux. Mindenképpen szakemberhez vidd a gépedet, ha le akarod róla törölni a Vistát.

egyébként megjegyzem, én Vistával kaptam a gépet, és sok bosszúságot okozott, de meg lehet szokni.

2009. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem nehéz feltenni az XP-t.

Viszont az a baj, hogy nem készítenek hozzá hivatalos drivereket, és sok minden nem fog működni a legtöbb olcsó laptopon. (XP-t azért nem adnak, mert már nem tehetik fel. Csak a gyenge netbookokra lehet.)

2009. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Lehet azért találni drivert mindenhez.Ne azt nézd,hogy milyen oprendszer van a gépen,hanem azt,hogy milyen a hardvere.Utána olyan oprendszert teszel rá,amilyet akarsz.Egyébként Vista tényleg egy kalap sz*r,linuxal viszont semmi gond sincs.Sőőőt mi több!


Bővebben itt: [link]

2009. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha a Vista és valamelyik Linux között kell választanod akkor inkább a Vistát válaszd! Igaz, hogy a Vista a legnagyobb baklövése a Micro Soft-nak de te szerintem sokkal könnyebben fogsz vele boldogulni, mint bármelyik Linux-szal! Ha lehetőséged van rá akkor tetesd rá valamelyik XP-t!
2009. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Melyiket? Hát LINUXOT!!! :)

Miért? Mert:


- Ugyanolyan könnyen megtanulható, mint a Windows. (A híresztelésekkel ellentétben! Én legalábbis sokkal gyorsabban megtanultam.)

- Szinte minden hardware-t tud kezelni. (Érdemes előtte megnézni, hogy az adott gépet hogy bírja. De ha már eleve Linuxot raknak rá, akkor azzal nem lesz különösebb gond.)

- Nincs rajta vírus, 100évente egyszer trójai, rootkit is alig. Tűzfala jobb. Meg a rendszer maga is jobb ilyen szempontból. Egyszóval mérhetetlenül biztonságosabb.

- Nem fagy le, nincs kékhalál, stb. Stabilabb, mint a Win bármely verziója.

- Minden Wines programnak megtalálod benne a Linuxos verzióját, alternatíváját. (Office - Open Offife org; Nero - K3B; Internet Explorer - Firefox; Total Commander - Konqueror; stb. stb.)

- Egyedül játékok terén gyengébb, mert nem írnak hozzá játékokat a fejlesztők. Ettől függetlenül nagyon sok komoly játék elfut alatta.

- Szinte az öszeshez van neten komoly segítség. Bármilyen problémád van, ott könnyen és gyorsan találsz rá választ. Pl.:


[link]


[link]


[link]


- És ... ééés ... ÉÉÉÉÉÉS:

INGYENES!

Ha Vistát rakatsz a gépedre, azért fizetsz. Ha külön nem is, mert mondjuk alapból jár hozzá, attól még az árba - hidd el - belekalkulálják azt a pár tízezret.


Amit tudok javasolni (egyiket egy korábban író olvtárs is javasolta):


Ubuntu; Debian; Suse, Black Panther.


Sok sikert! ;)

2009. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont fordítva.Vistával egyfolytában csak szívni fogsz...Linux meg egyszerűen csak működik.Gépigénye szinte nulla.Nem kap vírust,nem töredezik,nem kell takarítani.Szinte sosem fagy le,nemúgy mint a win.Minimális az,amit meg kell hozzá tanulnod.2009-et írunk,a linuxnak ma már ugyanúgy grafikus felülete van,könnyedén kezelhető(sőt).Ma már nem csak a kockafejű programozók tudják kezelni,hanem bárki.Amúgy én is xpt használok,pedig egy ideig linuxoztam.Nem maga az oprendszer miatt használok windowst,hanem a hozzá írt programok miatt.Persze vannak alternatívák(sokszor jobbak),amik mennek linuxon(is),csakhát a megszokás nagy úr.Igazából tényleg csak megszokásból xp-zek.Egy átlagfelhasználó számára tökéletesen megfelel a linux,mindent tud vele csinálni.Van hozzá kiváló office szoftver,levelezőkliens,azonnali üzenetküldő kliens,torrentkliens,medialejátszó,archívum ill.fájlkezelő,böngésző(firefox meg opera is megy rajta),képnézegető ill szerkesztő,cd ill dvd ripper,író szoftver,webcamera szoftver...stb.Egy csomó program az oprendszerrel együtt települ fel,a többit(vagy ha vmiből másmilyet akarsz) könnyedén telepíteni lehet egy központi alkalmazás segítségével.Mindezt ingyen és legálisan...


Tehát szerintem vagy linux(ubuntu leginkább) vagy xp.Az xp mellett szól az,ha vmit nem tudsz,akkor átjön a haverod és tudni fog segíteni.Linuxhoz kevesebben értenek.

2009. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ;)
2009. jan. 16. 22:27
 8/18 anonim ***** válasza:
vistat semmi esetre se, nekem az asztali gepen felevente ujra kellett tenni az xpt, ezen a notin meg 2 eve tokeletesen megy.. linux rulez, de nekem az xpvel sincs semmi bajom.
2009. jan. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

A negyedik válaszoló vagyok.

Köszönöm a sok negatív pontot, de nem olvastátok végig a válaszomat! Egy egyszerű felhasználó jobban boldogul a Vistával, mint a Linux-szal! Főleg ha néha-néha játszani is akar a gépén és saját kezűleg akar programokat telepíteni. Ezért is írtam, hogy ha lehetőség van rá akkor XP-t tetessen rá!

Windowsra bármilyen programot (játékot is) fel lehet tenni! Az pedig nem igaz, hogy a Linux soha nem fagy le és az sem igaz, hogy minden hardware-t felismer! Én le tudtam fagyasztani amikor használtam de se a nyomtatómat, se a fényképezőgépemet nem ismerte fel!

Azt meg végképp nem értem, hogy a megszállott "linuxosok" miért használják a(-z általuk sz@rnak tartott) Windows-t!

2009. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hello!A harmadik és a hatodik választ én írtam.Én nem pontoztalak le.Megszállott linuxos sem vagyok.Nem tartom alapvetően sz*rnak a windowst sem.Az xp szerintem egy viszonylag jól összerakott rendszer.Vistáról azonban ez nem mondható el.Nem véletlen,hogy Redmondban is felhagytak a fejlesztésével és új projektbe fogtak windows seven néven...


Ne haragudj,de nincs igazad a vista vs linux vitában.Egy átlag felhasználó számára igenis megfelelőbb a linux.Egy átlag felhasználónak ugyanis legtöbbször nincs négy giga memóriás gépe,amin a vista jól érzi magát.Ubuntu linux 512 mb memóriával is ragyogóan működik.Süvít,mint egy gepárd.Az xp-n megszokott,jól bevált szoftverek számottevő része nem megy vistán.Hardverek felismerésében sem jeleskedik.Egy átlag felhasználó igenis egyszerűbben tud programokat telepíteni ubuntura.Egy központ alkalmazást használ,ami segítségével ellenőrzött működésű csomagokat telepíthet,anélkül,hogy keresgélnie kellene a neten.Mindezt ingyenesen és legálisan.Maga az oprendszer is teljesen ingyenes.Egy átlag felhasználó számára szükséges programok egyébként is automatikusan feltelepülnek az oprendszerrel együtt.Hagy ne kelljen ezt most részleteznem.Windowshoz nagyon sok progi fizetős.Ezeket vagy megveszi drága pénzért,vagy letölti a crackeltet,ami isten tudja mennyi kárt tesz a gépében,hisz egy átlagfelhasználó nem tudja,hogy honnan és hogyan töltse le ezeket biztonságosan.Linuxon szinte 99% hogy nem fog vírust kapni.Azon meg kár lenne vitatkozni,hogy melyik rendszer a stabilabb és melyik jobb hardverfelismerésben,hisz ez egyértelműen a linux.Persze nem tökéletes ez igaz.Vistát viszont simán veri ebben.Játékról meg annyit,hogy a legújabb játékok mindig csak a legújabb gépeken mennek.Nem véletlen a játékkonzolok(nintendo,ps,xbox)népszerűsége.Rövidesen mindenki azon fog játszani.Szerintem az online game-re is fognak találni megoldást,ha nincs már most is.Nem tudom,sosem szoktam játszani.Hogy miért használok xp-t,azt meg már megindokoltam.


Összefoglalva xp vagy ubuntu.Ezt a kettőt érdemes.Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai egymással szemben.Mac is biztos jó,de az csak az apple gépein megy rendesen(egyelőre,mert már hackelgetik,állítólag sikerült is stabillá tenni,csak még nem igazán nyílvános).

2009. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!