Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy microsoft acces...

Leopard87 kérdése:

Van egy microsoft acces adatbázisom (név, cím, telefonszám) hogy tudom megoldani hogy valamiféle kereső legyen hozzá?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Túl kevés az infó:

- nem védett véletlenül az adatbázis az illetéktelen hozzáféréssel szemben?

- ha igen, ismered a hozzáférési jelszavat?

- ha igen, csak te keresnél rajta?

- ha igen, MSAccessed van?

- ha nincs, OpenOffice-od van?

2010. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát egyik scenario hogy telepítesz valami adatbáziskezelőt, accessnek pont van egy redistributable, kiválasztasz egy programnyelvet ami tud adatbázishoz csatlakozni, csatlakozol, és sql-lel lekéred a dolgokat.

Igencsak nagy variáció van.

2010. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha csak ő, vagy néhány másik felhasználó akarja használni, nem kell ehhez az Open Office-on kívül semmi más.

Az Open Office-al csatlakozni lehet az adatbázishoz ODBC-n keresztül.

Két előkészítő lépés kell:

a) ODBC adatforrás létrehozása (Vezérlőpult/Felügyeleti Eszközök/ODBC kapcsolatok), "User DSN", vagy "File DSN", driver: MSAccess, fájl kitallózása, felhasználó, jelszó, rendszeradatbázis kiválasztása (ha van), adni neki valami nevet

b) Open Office-ban kapcsolódás az a)-ban létrehozott nevű adatforráshoz. Fájl menü/Új/Adatbázis, "Kapcsolódás létező adatbázishoz", típus: "ODBC", és beírni az ODBC adatforrás nevét. Hagyni, hogy az OO elmentse az így megadott kapcsolatot egy adatázis fájlba.

A továbbiakban azt a fájlt megnyitva kapcsolódik az mdb-hez.

Látszanak a táblák, bármelyiket megnyithatod, és használhatod az eszköztári szűrés/rendezés/keresés funkciókat. Lekérdezést hozhatsz létre. Létrehozhatsz űrlapot, ami valamelyik adatbázis táblán alapul.

2010. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, Open Office alatt az adatbázisból bármelyik tábla, vagy lekérdezés adatait úgy tudod táblázatkezelőbe átvarázsolni, hogy a nyitott adatbázisban a bezárt tábla, vagy lekérdezés nevét ráhúzod egy másik ablakban megnyitott táblázatkezelő táblázatára (Open Office Calc táblázatba, de talán OO-ban megnyitott excel táblába is megy ez).
2010. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És vigyázz, mert ha nem readonly ODBC kapcsolatot hozol létre, akkor módosítani is tudod az mdb-ben tárolt adatokat.
2010. nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Micrsoft Accessbe csináltam 1 táblát.Név,cím,telefonszám,terméknév,ár.és ha mondjuk 1 névre akarok rákeresni akkor azt hogyan tudom megcsinálni hogy ne kelljen ide-oda görgetni a listát? Köszönöm a válaszokat de annyira analfabéta vagyok ehhez a programhoz,hogy csak na...
2010. nov. 30. 11:53
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy védett e vagy sem? hol kell az ilyet megnézni??

Nem csak én akarok keresni rajt.

2010. nov. 30. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy van accessed, és te csináltad a táblát? Akkor nyilván hozzáférsz, tehát felhasználónév/jelszó kérdés tárgytalan.

Hasonlóképpen OpenOffice se kell neked (bár azzal is meg lehet oldani), használhatsz MSAccest - eszerint van.


A jó hír az, hogy megnyitod a táblát/lekérdezést, és használhatod az MSAccess beépített kereső/szűrő funkcióit - tanuld meg a használatukat.


A rossz hír meg az, hogy ha ennél többre vágysz (pl. egy űrlapon egy mezőbe beírod a keresett mintázatot, csapsz entert, és alant máris megjelennek a megfelelő rekordok), akkor bizony már programoznod kell, VisualBasic-ben.

2010. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Most már tudom merre induljak.:D 1000hála
2010. nov. 30. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!