Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » UTorrentet asztalin nem...

UTorrentet asztalin nem engedi ki a wifirouter tűzfala, ezt hogy lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
Vettünk wifi routert a laptophoz, amit az asztali gép és a net modem közé kellett tenni, azonban (gondolom, mert eddig jó volt) a wifi router tűzfala nem engedi ki a uTorrentet, magyarul passzív vagyok. Hogy lehet rajta portot nyitni? Előre is köszönöm
2010. dec. 1. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ki nem engedi, hanem be nem engedi.

Nyilván a router leírásában benne van.

A uTorrent amúgy tud upnp-t, így a routerben engedélyezni kéne és akkor megy.

2010. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos magyar kézikönyv nem volt a routerhez, szóval lehet hogy benne van, nem tudom. Meg azt sem tudom mi az az upnp. Sajnos számítástechnikai analfabéta vagyok. Szóval egy kicsit részletesebb segítséget nagyon megköszönnék.
2010. dec. 4. 14:22
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

UPnP = Unversal Plug & Play

Gyakorlatilag automatikus portátirányítást tesz lehetővé, az azt támogató alkalmazások körében. (Sajna nem minden esetben működik).


Egyébként hogy a túróba vársz el részletes segítséget, ha a router-ed pontos típusát sem osztod meg velük?


Kézikönyvet meg költséghatékonyság miatt nem mellékelnek. Drága + sajnálják a fákat is egy picit. Ezért a mellékelt CD-re rakják rá PDF formátumban. Ha nincs meg a CD, akkor pedig az eszköz hivatalos honlapján meg fogod találni.

2010. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
utorrent kliens beállitás. ott van a connection és ott van egy port szám. Állitsad be hogy ne legyen a véletlen port bepipálva majd okézd le. aztán be lépsz a routerba keress egy olyat hogy port forward és oda ird be a elöbbi port számot. mentés és lépj ki. Ekkor engedélyeztél egy portot amit be enged. de ha ez bonyolult akkor keresd ki a routerben a tüzfalat és kapcsold ki. csak egy minimális angol kell hozzá. vagy használod guuglit :)
2010. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

1, Válaszd ki a router tipusát

2, jobb felső sarok Click here to skip this advertisement... klikk ide

3, kattints a "Default Guide" linkre

4, és bejön a routered beállításához a segítség, pl.: TL-WR541G esetén [link] english/routers/port_forwarding/TP-Link/TL-WR541G/default.htm

2010. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
uTorrentben nincs kipipálva a véletlen port, az upnp port be van pipálva és még az is, hogy NAT-PMP port (ez nem tudom mi). Egyébként azt vettem észre, hogy a net is lassabb, ez is megoldódik, ha nyitok a routeren portot?
2010. dec. 4. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:

µTorrent Port Checker

[link]

ird be a uTorrent által használt portot, ha piros-nem jó, ha zöld akkor jó.

Ha piros akkor a router Forwarding menüjében nyíss egy portot.

A webböngészőt nem befolyásolja.

2010. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beállítom routeren a Forwardingnál a portot és így sem megy. Sem upnp-vel, sem sehogy. Most akkor mi lehet a gond?
2010. dec. 17. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!