Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha kiírok egy zenei CD-t...

Ha kiírok egy zenei CD-t enyhén levágja a magas hangokat, és már nem lesz olyan szép "csilingelős" ez mitől lehet CD, CD író vagy esetleg a program miatt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A másolás már csak ilyen... minden másoláskor kicsit romlik a minőség.

Ebben benne van az írás sebessége az író minősége a lemez minősége.

Ha jobb minőséget szeretnélelérni akkor egy jó programmal másold az eredeti CD-t Wav formátumban a gépre (tömörítetlen audió a Wav). A másoláskor ha engedi a grebbelő program kapcsold ki az audió sáv alacsony és magas hang korlátozását. Utána ezteket a Wav formátumú trackeket lehetőleg minél kisebb írási sebességgel írd föl egy jó minőségű író programmal egy szintén jó minőségű lemezre. Akkor nem lesz olyan feltűnő a minőségromlás a másolaton.

2009. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen WAV-ba írtam ki, néróval, 16x sebességgel ekkora volt a legkissebb. Gépet rádugtam hifire, és úgy jó volt még a grebbelt hang. Csak az írásnál lehetett valami. Mindenesetre köszi. Esetleg ha tudsz valami jó programot ajánlani.
2009. jan. 20. 22:54
 3/6 yuda ***** válasza:
szia! próbálj másik márkájú cd-t és nézd meg rajta az írási sebességet,vagy próbálj másik verziós nérót,bár én mindíg nérót használtam,de nekem engedi 4x-es sebességet is...vagy a cd-íródnál ez a minimum? mindenesetre nem ez a normális,hogy 16x-os a legkisebb.
2009. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a meghajtó csak 16x at tud azért nem rak ki kissebbet , dvd-t sem ír . (Bekéne fektetni egy újra :D )
2009. jan. 21. 17:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Na! Cd miatt nem engedte kissebbel írni , most néztem meg másik cd vel ott 4x től engedi. Van egy CDM amire az van írva hogy 1x-48x ig és azt már csak 4x től engedi :D . Dehát én voltam a hülye mert a másik meg újra írható folt mert azon tesztelgettem és az meg csak 16x -24x néha ki kéne nyitni a szememet :D szóval ha rendes cdre kiírom 4x essel akkor jónak kéne lennie nem?
2009. jan. 21. 17:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos, velem is történt ilyesmi, de akár hiszitek, akár nem, nálam maga a szoftver volt a ludas. Mindig mp3-ból írtam audio lemezeket, de a neronál egy ideje "torz" eredményt kaptam. Próbálkoztam Easy CD-DA Extractor progival, és olyanok az audio lemezek, amilyeneknek lenniük kell. Megjegyzés: Ha lemásolsz egy gyári cd-t, max akkor éred el az eredeti minőséget, ha két optikai meghajtód van, és egyikről másolsz a másikra. Minden egyéb tömörítés valamilyen szinten veszteséges.
2009. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!