Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom lementeni a dolgaimat?

Hogy tudom lementeni a dolgaimat?

Figyelt kérdés
Szerintem összeomlott a rendszer, mert elindul a bejelentkezés, de csökkentett módban akarja elindítani és mikor letelik a visszaszámlálás akkor csak egy kurzor villog a bal felső sarokban. Újra akarom telepíteni de maradtak rajta dolgaim amik elég fontosak. Van erre valamilyen lehetőség így?
2010. dec. 15. 06:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem is egy .

Én a Linuxos CD - t szoktam betenni ilyenkor és azzal szépen látok mindent és le tudom menteni amit csak akarok.

2010. dec. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Linux... Azért ezt mert ez van neked feltelepítve rendszernek? Nem csináltam még ilyet, ezért vagyok értetlen :) Mert nekem azon a gépen xp van, akkor most ha én xp lemezem teszem be akkor én is látok mindent??
2010. dec. 15. 06:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen. :))


Az előző válaszoló is inkább olyan linux cd-re gondolt, amin van "live linux". Ez azt jelenti, hogy a cd-ről futtatható az op rendszer. Tehát beteszed a live linuxos cd-t, bebootolsz róla, és egyből lesz egy használható linux rendszered ami igaz, hogy lassú, és csak "ideiglenes", de arra jó, hogy a fontos adatokat lementsd mondjuk hálózatra, vagy másik partícióra, vagy akárhová.


Lehetőséged ezen kívül is számtalan van amúgy, csak az az igazság, hogy egyikhez sem árt ha jártas vagy számtechben. Adataid biztonságága miatt én inkább azt javasolnám neked, hogy vidd el valamilyen ismerősnek aki konyít hozzá. :)

2010. dec. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Informatikából érettségiztem és foglalkozom vele, csak erre a részre még nem teljesen terjedt ki a tudományom...


Egyébként értem miről beszéltél bár ilyen lemezem nincs tehát ez azt hiszem ki is van lőve...


Úgy tudom valamilyen program is képes kimenteni a dolgaimat, csak azt nem tudom melyik. A baj ott kezdődik, hogy most jelenleg csak ez a gép van amiről írok (laptop) és még a vinyót se tudom ide beépíteni hogy leszedjem amik kellenek.

2010. dec. 15. 07:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak egy üres dvd-re van szükséged, amire kiírod mondjuk a legújabb ubuntut (lehet más linux is, ingyenesen letölthető és legális), ezen van olyan lehetőség, hogy cd-ről futtatás (megjegyzem, windowst használok, de adatmentésre már berendszeresítettem egy ilyen lemezt, és nem egyszer nagyon jól jött), aztán csak lemez be, bootolsz róla, kiválasztod a magyar nyelvet, és arra mész, hogy kipróbálod, aztán randalírozhatsz kedvedre, amíg bent a lemet - semmire nem kötelez, és nem bánt semmit a gépen. (halkan teszem hozzá, hogy info érettségi semmit sem jelent, mert az csak office, meg winfos, linuxról max akkor van fogalmad, ha rendes az infotanár, vagy otthon önszorgalomból foglalkozol vele).

Remélem, meggyőztelek, hogy ez a legegyszerűbb és legjobb megoldás, ha kérdésed van, írj privit, és segítek.

2010. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben elértem egyik ismerősöm neki van ilyen lemeze, azt mondta elhozza, ha esetleg elakadnék írok privit, ha nem gond. Addig is köszönöm a segítségeteket.
2010. dec. 15. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha beteszed a Linuxos CD-t akkor megkérdezi ,hogy mit szeretnél .

-Van egy olyan ,hogy"Telepítés" ,de ne ezt válaszd.

-Van egy olyan ,hogy csak "Kipróbálás telepítés nélkül" , na ezt válaszd és látni fogod vele,hogy mik vannak a gépeden.

2010. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt irod: csökkentett módban akarja elindítani - indítsd csökkentet módban (semmi adat nem vész el) majd újraindítás és felajánl egy ~ a win utolsó helyes indítása szerüt (már nem emlékszem:)) ...egy probát megér, ártani nem ártasz vele.


Mint elöttem irták, adatmentésre alkalmas egy linux live cd,

Ubuntu

[link]

Kiwi - ubuntu alapokon, teljesen magyar nyelv

[link]

Puppy Linux

[link]

[link]

[link] puppyszoftver/?cat=14

[link]


*********


de van lemezröl induló Windows is, az egyik a Hiren's boot, egy miniXp-vel és sok hasznos adatmetö, helyreállító programmal.

[link]

[link] (lap alja!)

Lehet pendrive is

[link] pages/bootcd-on-usb-disk

2010. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm a sok infot.... Próbáltam a csökkentett módot is és normál indítást is de csak villog a kurzol a bal felső sarokban. És ennél többet nem csinál bármeddig várok vele.
2010. dec. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!