Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux Grub/ MBR Eltávolítása,...

Gebasz89 kérdése:

Linux Grub/ MBR Eltávolítása, és MBR beállítása Windows 7-hez, hogy?

Figyelt kérdés

Kaptam egy Acer Aspire One ZG5 Laptopot, amin volt egy Linux (Talán Ubuntu), Szeretnék rá win7-et telepíteni, de ő, bár formázni, meg particionálni tud, de mikor tovább mennék, már valami baja van (XP felment rá, de előbb a linux grub vagy mi töltött be), PQ magic 8-at sikerült elindítanom, de kiáll hibára ha újra akarom particionálni, bár lefut előtte 100%ig, írja valahol h BADMBR, és a hiba amire kiáll "Error #4 Bad argument/parameter, majd a winchester színe sárga lessz, és a hiba" Partition table error #105 foun"


Mivel Netbook, ezért CD/DVD kilőve,

Win98 boot pendrive-ot sikerült csinálnom, de az Fdisk nem látja a Winchester teljes méretét, ezért nem mertem tovább menni.A pq magic boot discen talállható Fdisk látta a Winchester méretét, de ott meg a MBR törlésekor kiírta: "You cannot do this in Standard mode"


Megoldásokat, és ötleteket előre is TXX!


2010. dec. 24. 04:15
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Windows 98 -as illetve a DOS -os Fdisk -kel hiába próbálkozol, mert nem ismerik a Linux-os (Ext2, Ext3) partíciókat, de még csak az NTFS -t sem.

Ajánlom a GParted -et, ami egyébként is Linux alapú particionáló progi.

Az okozza a problémát, hogy a előtelepített Netbook -okon már eleve ott van egy rejtett partíción az operációs rendszer telepítője, a te esetedben a Linuxnak.

Szóval be kéne GParted Live-ről, és le kéne gyalulni az összes partíciót (létrehozni ráérsz majd a Win 7 telepítőjével is).

Itt egy leírás arról, hogy hogyan hegessz magadnak USB-ről boot -olható GParted -et:

[link]

2010. dec. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

MBR visszaállításához a sima win98-as "floppy"-ról, ami itt pendrive, használd az "fdisk /mbr" parancsot a program normál indítása helyett. Működik, a nulladik szektorhoz nem kell 48-bites LBA. Particionálásra ne használd az fdisket, csak MBR javításra.


Másik módszer az XP helyreállító konzolja, ami a telepítő CD-ről indítható. Ebben a "fixmbr" parancs pontosan azt teszi, amit a neve is sugall.


Particionáláshoz a PQMagic-et felejtsd el, szintén a 48-bites LBA miatt. A korábbi hozzászóló által említett GParted Live remekül használható, de akár a Windows telepítőjével is lehet particionálni.

2010. dec. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bootolsz a Win7/Vista lemezről (tökmindegy melyikről). Amikor felajánlja a telepítést, van egy "Számítógép javítása", erre rámész, utána pedig a konzolos javításra, és megnyílik egy parancssori ablak. Ide beírod:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootsect /nt60

A sorrend nem biztos, hogy mindegy (rég csináltam). Ez csinál egy Win7/Vista stílusú bootrekordot. Utána ha telepítesz másik rendszert, nem lesz Grub (vagy LiLo, én azt szedtem ezzel le).

2010. dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Tökéletes a sorrend # 3/3-as!

:)

Én most estem ebbe a hibába, Linux törlés után, nem boot-olt a Win7.

Igaz Win7-es telepítővel nem, de Win8.1-essel sikerült javítani az mbr-t.

Köszönet érte!

2014. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 3. vàlaszolönak 1000 hàla. Ezzel sikerült nekem is mefjavítanom
2015. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!