Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha nincs képernyőkímélőm,...

Ha nincs képernyőkímélőm, csak állóképes hátterem, akkor kiéghet az lcd monitorom?

Figyelt kérdés
ill. lehet vmi probléma?
2010. dec. 24. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hetekig úgy hagyod biztos nyoma marad.
2010. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most a fütykösöm se érti ezt! Nem használsz programokat?
2010. dec. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Régen volt ez jellemző a katódsugárcsöves monitoroknál, ahol a képernyő belső felére foszfor volt felrakva, hogy magában tartsa a fényerőt. Ha folyamatosan ugyanaz a képinformáció lett a rétegre vetítve, évek alatt előfordult hogy beleégett az a kép, és kikapcsoláskor is halványan ott maradt a foszforrétegen.


LCD-nél ez elő sem fordulhat, hiszen nem katódsugár van a monitorban, és nincs is szükség fényt megtartó plusz anyagra. Hiányzik belőle az az anyag, amibe egyáltalán a kép beleéghet. De ma már a technológia is fejlettebb, szerintem egy mostanában gyártott crt sem olyan minőségű mint egy 20 évvel ezelőtti.

2010. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"LCD-nél ez elő sem fordulhat"


Hát nálam bele van égve egy csík felül, mert mindig a mozilla volt megnyitva...

2010. dec. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna tudni, hogyha egész nap megy a gép, háttérképpel, képernyővédő nélkül - lesz-e vmi baja?
2010. dec. 25. 00:46
 6/13 anonim ***** válasza:
mi a ráknak megy, ha nem csinálsz vele semmit!? több idő itt kérdezgetni, mint beállitani egy fekete képernyővédőt! De én is úgy tudom, hogy az lcd monitor nem ég ki
2010. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De te úgy tudod, vagy úgy is van?
2010. dec. 26. 19:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Vezérlőpult/Megjelenítés/Képernyőkímélő. Válassz innen egyet és kész.
2010. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó jó, de kiéghet az lcd monitor?
2010. dec. 26. 21:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért égne ki ettől?
2010. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!