Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudnám letölteni a...

Honnan tudnám letölteni a Windows 1. 0-át?

Figyelt kérdés
Igen, nem írtam el, az 1985 november 20-i kiadású első Windows-t szeretném megszerezni a kortárs DOS-szal együtt (ugyebár akkor még nem valódi oprendszer volt a Windows, hanem "csak" egy grafikus felhasználói felület a DOS-hoz). Google-ben semmit nem találtam, torrent oldalon dettó. Segítségeteket előre is köszönöm!
2010. dec. 25. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

*****

DOS-t meg tölts le hozzá innen (a Wikipedia szerint 3.2 kell neked, de gondolom, ha olyat nem találsz, másik verzióval is megy):

[link]

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linkeket, bár közbe találtam windows-t (ráadásul nemcsak az 1.0-át, hanem a 2.0-át és a 3.1-et is tartalmazza), de egyelőre nem tudom használni, ugyanis linux alatt problémás a futtatása (valahogy virtuális gép alatt akarom, de még nem tudom, hogyan).

Még1X köszönöm és Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 25. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Felteszed a VirtualBox-ot, és azon már olyan operációs rendszert futtatsz, amilyet akarsz (DOS), majd pedig a Windows 1.0-át mint img fájl beteszed (mintha floppy lenne), majd elindítod a setup.exe-t, innen pedig csak követned kell a lépéseket.

Esetleg megpróbálkozhatsz DOSBox-al is, ami egy DOS környezetet emulál, hátha arra is felmegy.

2010. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

VirtualBox-ot ismerem (ill, h pontos legyek, mostanában ismerkedek vele, Xp-t meg Puppy-t tesztelem), de nem tudom elindítani a DOS-t sem... De azt hiszem, ezzel nem most fogok kísérletezgetni... Azért köszi a segítséget!

Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!