Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megnéztem a Social Network...

Megnéztem a Social Network című filmet. Igaz még csak 14 éves vagyok, de érettnek gondolom magam, ez azért fontos, mert mióta a filmnek vége lett, úgy érzem valamit tennem kell, valamit csinálnom kell, ami hasznos mindenkinek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A film arról szól, hogy , hogy Mark Zuckerberg "megalkotja" a Facebook-ot.

(És ugyebár Mark Zuckerberg a legfiatalabb milliárdos), engem ez nem a pénzért érdekel.

Csak azt ne mondjátok hogy fiatal vagyok, mert ha valamit hamar elkezdek, akkor ezzel előnyt szerzek másoknál, akik idősebbek nálam.

Ez az érzés egyre erősebb, és valamit tenni akarok, ami lefoglal, van értelme, és amikor kész van, büszke lehetek rá.

Köszönöm hogy végig olvastad.


2011. jan. 1. 02:28
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
elkezdhetnél tanulni. A saját érdekedben. Ha tenni akarsz valami hasznosat, azt csak a csúcson teheted úgy, hogy nyoma is maradjon.
2011. jan. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem értetted a kérdésem lényegét.

Ezt a bizonyos hasznos dolgot, az interneten akarom megvalósítani.

A tanulással nincs gond, de a Szakközép 1.-ig tanított számítástechnika kevés ehhez, ezért már tettem lépéseket efelé, már csak az ötlet kell.

2011. jan. 1. 03:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne várj forradalmi otleteket, azok olyanok hogy kevés embernek jut eszébe, és hamar learatják a babérokat. Lásd azt a videóchates oldalt, 18 éves volt vagy mennyi. Amúgy ami biztos sok embernek hasznos, és mindig akad belőle, bár nem új otlet ami híressé tesz, az a feliratok fordítása. Vagy legalábbis felirat készítése, egyes sorozatokhoz jól jonne, még angolul is nekem mert úgy jobban megértem mint beszédből, szal erre tuti van igény.
2011. jan. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
most csak felbuzdultál erre a filmre hogy azt hiszed megválthatod a világot de kb holnapra már nem ezt fogod gondolni
2011. jan. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kezded érteni mire gondoltam, pontosan mint például a videóchat, valami, amit az interneten tudok csinálni, és haszna van. A feliratozást nem egészen ide sorolnám.:S

Ez nem egy felbuzdulás, ez nem olyan mint amikor megnézem a Pókember-t, és szuperhős akarok lenni.

Lehet hogy más gyerek nem erre vágyna, de én azt szeretném, hogy szabadidőmbe, leüljek a gép elé, és "bonyolultabb" dolgokat csináljak, mint például a programozás. Már elkezdtem tanulgatni, könyvekből olvasgatni. Nem tudom, azt látom magam előtt, hogy ülök a gép előtt, és bonyolult program kódok, scryptek vannak előttem, tudom ez most hülyén hangzik, de nem tudom mért van ez.

2011. jan. 1. 03:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Először egy ötlet kéne, és utána az alapoktól szépen felépíteni az egészet, olyan mint egy Lego : Ha meg van az ötlet, rá kell jönnöm hogy kell ezt, meg azt csinálni, és a dolgok össze lesznek kapcsolódva...
2011. jan. 1. 04:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Te tényleg azt hiszed, hogy Zuckerberg találta ki a social network-ot? Csak csinált egyet, és ez pont befutott.


A Facebook, mint közösségi oldal ötlete nem új, volt már sok-sok ezer, csak ezeket elfelejtik és nem csinálnak filmet róla.

Közösségi oldal már létezett a FB előtt is,az ötlet nem új, a sikert a személyes kapcsolatoknak, a belefektetett pénznek, és "a jókor jó helyen"-nek köszönheti. (Tényleg, mennyi pénzed van? milyen kapcsolataid, ismerőseid vannak? és még korszakalkotó ötleted sincs?)

Az FB egy kis iskolai szájtnak indult, majd más iskolák is csatlakoztak, és mivel a fiatalok közt divat lett, ezért terjedt el.

Miböl van bevétele a FB-nak? A reklámból. Amíg nem ismert az oldal és kevesen csatlakoztak hozzá, a reklámbevétel is kicsi, ebből fejleszteni nem nagyon lehet, ha nem fejlődik, nem növekszik a reklámbevétel...ördögi kör.

Százból talán egy próbálkozás lesz sikeres, a többi eltűnik a süllyesztőben, még az olyan nagyágyúk mint a google is befuccsolt néhány projekttel (orkut, buzz). Ez igaz a netre és a valós életre is, lásd a sok kis becsődölt vállalkozást.

A magyar feltalálók, fejlesztők sok mindent kitaláltak, de sajnos megvalósítani már nem tudták.


social network lista / a már megszűntek nincsenek rajta / (hánnyat ismersz?)

[link]


Egyenlőre TANULJ, TANULJ és ha már van tudásod és mellé egy megvalósítható ötlet, akkor próbálkozz.

Hogy akarsz létrehozni valamit, ha se tudásod (pl. programozás), se pénzed (szerverbérlés) nincs?

2011. jan. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Először egy ötlet kéne,"


na ez az, amit senki sem fog neked adni, lásd a Zuckerberg és az evezősök perét.

Ugyanis ő is lopta az ötletet, most pedig tejel a zsarolás miatt, hogy kussban maradjanak.

2011. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

először csinálj egy akármilyen hasznos kis programot aztán egy nagyobbat és így tovább. ezeket a kis programokat feltöltheted oldalakra mint pl. data.hu addat.hu stb...

és ha feltöltötted tedd ki fórumokra hogy töltsék le pl. bdwteam.hu

2011. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha a film tükrözi a valóságot akkor nem kis programozói tudás kell egy ilyen cucc összerakásához

szóval egyelőre még csak tanulj

én is szerettem volna nagy programozó vagy webmester lenni de sajna nekem nincsenek meg a képességeim úgyhogy beletörődtem

jah és mindenképpen egy új egy figyelemfelkeltő ötlet kell

ez a legfontosabb

2011. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!