Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az LCD monitor valóban nem...

Az LCD monitor valóban nem károsítja a szemet? Ezt olvastam több helyen is.

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kevésbé károsítja.
2011. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A szemet minden károsítja.Semmi sem jó neki.

Ha világos van az a baj,ha sötét van az a baj,a félhomály az a baj ha fúj a szél az a baj,ha poros a levegő az a baj,ha párás a levegő az a baj.Hogy kinek mennyi idő alatt romlik el a szeme csak attól függ hogy mennyire jó a szem regenerálódási képessége.Amúgy minden káros rá és folyamatosan csak romlik.A leh károsabb amikor be mész egy sötét helyiségbe és fel kapcsolod a villanyt.Annál jobban semmi nem csap neki oda.A 2. helyen áll,ha egy képernyőt bámulsz.


Én meg ezt olvastam sok helyen,szóval ennek tudatában én azt mondom hogy nem igaz,az LCD monitor is károsítja.Esetleg arról lehet szó amit az előző is írt hogy kevésbé károsítja.

2011. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a 2. válasz a belga az a baj című számára emlékeztet :D
2011. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hz a lényeg 100Hz-es kevésbé kárositja mint a tv 50Hz-e
2011. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]


például ezt az írást találtam erről.

2011. jan. 10. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Az LCD monitorok csak 75 Hz-esek, de 60 Hz-en is ugyanúgy néz ki. A frekvencia csak a katódsugárcsöveseknél számít igazán.
2011. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az enyém 60hz-et tud.
2011. jan. 10. 19:11
 8/13 anonim ***** válasza:
20 éve is voltak szemüveges emberek, és nem csak a TV miatt. A sok merev olvasástól is romolhat (tudtommal) a szem, ennél a monitorok nem rosszabbak, a 60 Hz-esek sem (ha LCD).
2011. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen én is olvastam ilyet hogy maga amit sokan ártatlannak gondolnak, az olvasás is igen rontja a szemet.
2011. jan. 11. 17:40
 10/13 anonim ***** válasza:
A mennyiség a lényeg. A sok, folyamatos, rendszeres olvasás (vagy tévé, monitornézés) árthat (tudtommal) a szemnek, ha nem néz néha körül az ember. Tehát attól még lehet valaki olvasott, hogy nem szemüveges :-)
2011. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!