Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kamu levél? Pár napja kaptam...

Kamu levél? Pár napja kaptam egy levelet a Microsoft-tól amiben értesitettek, hogy nyertem egy összeget.

Figyelt kérdés

Azóta a skynet Worldwide Express futárcég kéri a cimem, hogy kézbesithessék a csomagot. Nem igazán hiszek az ilyenekben. Nem kérnek se számlaszámot, semmit...csak a postaköltséget kell fizetnem, vagyis kellene.

Lehetségese vagy ez egy régi kamu folyamat és csak én nem tudok róla?

Kérlek segitsetek! Köszi!


Nem irtam alá semmit, úgye nem sózhatnak rám semmit?! Vagy mégis?


2011. jan. 21. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hogy lenne már valódI? :D

kb annyira mint a BG szétosztja a vagyonát.

2011. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is kaptam, sőt szerintem sok ezer vagy tízezer netező is. Volt itt már Microsoft Lottery-től Shell, Apple, Asus stb. cégek nevével visszaélve a Google sorsolásig minden, de ez mind HOAX (megtévesztő email), illetve SPAM. Egyetlen szó sem igaz az egészből, KAMU. Állítsd be rá a spamszűrőt és élből azonnal töröld. A legfontosabb: mellékletet, linket NE NYISS MEG. Megfertőződhet a géped. Egyébként többnyire illegális email-cím kereskedők sok pénzt keresnek ezzel.
2011. jan. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, persze... A Microsoft csak úgy priviben flasheli a nagy nyereményeket. :)

Még egy k*rva kenyérpirítóért is fotózodnom kellett. :S

2011. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Skynet Worldwide Express: "futárszolgálat", csomagküldő, mármint a valódi. Európa, India, Malajzia, Indonézia, Ausztrália stb. szerepel a neten, mint működési terület. Ehhez a Hoaxhoz semmi közük sincs.

[link]

2011. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sosem hittem az ilyenekben, de nagyon megtévesztett a Worldwide Express futárszolgálat, mert eredeti honlapjukkal jöttek meg az e-mail cim is annak tünt. Köszi mindenkinek.
2011. jan. 21. 17:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy komoly tudósokat is átvertek már úgy, hogy az oktatási minisztérium nevében jelezték, Ericsson laptopokat osztogat. KAMU volt az egész, pedig látszólag valódi volt a levél.
2011. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tessék, egy új, klasszikus példa arra, hogy KATTINTS a LINKRE- Aztán jöhet a trójaiak tömege. Egy magyar nyelvű, megint csak létező cég nevében érkezett Spam.

"A xxxxxxxx cég" Ajándéksorsolási Bizottságának elnökeként nekem van a világon az egyik legjobb állásom. Tudja, az a dolgom, hogy átadjam az értékes díjakat szerencsés nyerteseinknek – és az az igazság, hogy napokon belül akár Önnek is átnyújthatok egy nagyobb összegű készpénznyereményt!Amióta 1991-ben elindítottuk nyereményjátékainkat, több mint 42 672 magyarországi lakosnak adtunk át díjakat 919 059 180 Ft összértékben – és még messze a vége! Mibe kerülne Önnek, hogy feliratkozzon a nyerteseink listájára, kedves XY? Csak egy egyszerű lépésbe! Lépjen be nyereményjátékunkba és ragadja meg az összes nyerési esélyt ! Hisz csak az nyerhet, aki regisztrál is. Itt az Ön esélye, hogy akár már napokon belül nagyösszegű készpénzre tegyen szert. Kattintson a levelemben található linkek egyikére, regisztráljon és nyerjen legalább 30 000 000 Ft-ot! Ne késlekedjen – lépjen be most! Nyakunkon a február 3-i sorsolás – és nem szeretném, ha lemaradna annak esélyéről, hogy Ön legyen a következő Fődíj-nyertesünk. Sok szerencsét!

2011. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt egy másik méretes példány. Ez is adathalászat!

Az afrikai csalás legújabb változata. OKos dilomás fekete becsapja gazdag és kapzsi fehéreket! Személyes adatokat nem adunk meg, linkeket nem nyitunk meg, az ilyen email-nek pedig a spamok közt a helye.

From Barrister Tony Brown,Esq

Accra-Ghana

West Africa.

I am Barrister Tony Brown Esq, a solicitor at law, personal attorney to late Hon. Victor Dela Selormey, the former deputy Finance Minister of Ghana. I feel quite safe dealing with you having gone through your

remarkable profile on the Internet. I request your assistance to execute an urgent legal transaction that will open doors for

unimaginable financial reward for both of us. This deal is 100%

legitimate considering my position as a Lawyer in this Country.

If you accept to work with me in executing this transaction involving a

huge amount of cash US$10MILLION United States Dollars, quickly get

back to me in complete confidence for further clarification/full details

of proceeding.

Forward me the bellow information as follows:

Your Full Name.

Your Current Contact Address.

Your Private Cell/Telephone Number.

Your Fax Number.

Your Occupation.

Your Date Of Birth.

I await your reply.

Sincerely,

Barrister Tony Brown Esq

Email Address:tonybrown_9@wwwww.co.th

2011. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Nagyon hasznos volt.
2011. jan. 22. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!