Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibaüze...

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibaüzenet wtf? Segítsen vki, mert már nagyon idegesít, hogy azt sem tudom mit jelent.

Figyelt kérdés

Az alábbi kék képernyős hibaüzit rendszeresen megkapom.

Amennyiben a LAPTOPOM (Fujitsu Siemens Amilo Pa 2510) egy jó ideig megy, hálózatiról. Akksiról tápolva nem kapok ilyen üzenetet. Gyanakodtam hűtésre, még most sem tudom kizárni, pedig már egy talapzatot is csináltam a gépnek. Alapból is úgy zúg a hűtés mintha egy Spitfire vadászgép lenne ami épp felszálláshoz készül... Ha hagyom pihenni, akkor megy egy darabig, de ha azonnal újra akarom indítani, 80x játssza el ezt velem...


2011. jan. 25. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a Blue Screen, vagyis a KÉKHALÁL. Olvasd el, amit belinkeltem neked.

[link]

Ez a te géped hibaüzenete: # IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

A probléma, hogy egy kernelfolyamat vagy driver olyan memóriaterületet próbál elérni, amihez nincs jogosultsága, vagy egy IRQL (interrupt request level) túl magas. Minden kernelfolyamat csak olyan másik folyamathoz férhet hozzá, aminek az IRQL-je azonos vagy kisebb, mint az övé. Talán a leggyakoribb hibaüzenet, és az a szép benne, hogy jóformán bármi okozhatja.Ha az utóbbi időben került új hardver a gépbe, azt vegyük ki, és az illesztőprogramját is távolítsuk el. Ha nem volt ilyen, akkor először is telepítsük újra az operációs rendszert, a hiba leggyakrabban szoftveres. Ha ez nem segít, akkor jöhetnek a diagnosztikai programok, kezdjük a memóriával.

2011. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Táp vagy venti, illetve akár mind a kettő. Hardvercsere.
2011. jan. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Laptop. Új hard nem került bele, maximum por... :D

Az a szívás, hogy már 2 éves, és most kezd előjönni. már volt 2 gépújratelepítésem azóta, win7et toltam erre a vistára optimalizált sz@rra... driver elvileg nincs hozzá, de a win7 frissítője leszedett hozzá amd-s atis, stb drivereket, ettől a hibától eltekintve megy minden, még a faxmodem is... :D

2011. jan. 25. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Hűtő és venti hibája is okozhatja, bár lehet, hogy a táppal van gond.
2011. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valószínűleg megoldottam a problémát. Az alaplaphoz nagyon erőteljesen rögzített hűtőborda (9 csavar, ebből egy elbújtatva) és a szintén jól rögzített ventillátor (5 csavar, egyhez a ventin keresztül lehet hozzáférni...) között a légterelést egy Fujitsu Siemens dombornyomott matrica biztosította, illetve a venti vezetékét is az rögzítette... na a ragasztója gyakorlatilag TÁBLÁBAN fogta meg a port, ami a hűtőborda miatt szenesedett már. egyben jött ki egy tömb, mintha szénszűrő lenne.

Azóta a gépem nem spitfire, hanem vitorlázó repülő haghatásfokkal működik, kékhalálom azóta nem volt. Így kell egy gyári matricával a garancia lejárta után megölni a gépet, hogy olyan helyre hagyjuk beállni a port, ahova egy user csak a gép felének szétcsavarozásával (még pár elemet le kellett hozzá szedni, összesen mintegy 23!!! csavar értékben... :D) fér hozzá... A válaszokat köszönöm, a venti "cseréje" adta meg a kérdésemre a választ :D

2011. jan. 27. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!