Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HA töltőről megy a laptopom,...

HA töltőről megy a laptopom, akkor azzal nem gyengül az akkumlátor? Ha pl 1 évig így használom, akkor utána töltő nélkül is kevesebb ideig fogja bírni?

Figyelt kérdés

most pl még szinte új, 3 órát bír ki töltés nélkül. HA folyton töltőn van és vagy bekapcsolva vagy alvó állapotban, akkor egy év múlva kb (!) mennyivel fog kevesebbet bírni? Dell.

tényleg csak nagyjából érdekel, köszi


2011. jan. 25. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Fele ember azt mondja nem lesz semmi baja az aksinak,a másik fele ember meg azt mondja, ne így használd.
2011. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaja, az ilyen kérdéseknél mindig megoszlanak a válaszok. :)

Én azt tudom elmondani, hogy általában töltőről megy a gépem úgy, hogy benne van az akksi. Éjjelre kihúzom és másnap csak akkor dugom vissza, ha már kéri, mert merül. 2 éves a gép és 2 és fél órát bír, szemben az újkori 3 órával.

2011. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én gépem (Toshiba Satellite) 5 éves, majdnem mindennap megy, de egy héten háromszor-négyszer biztosan, és mindig töltőről. Összesen az öt év alatt vagy tízszer volt, hogy nem volt töltőn. Csodálatosan működik, valamelyik nap ugyanis itthonhagytam a töltőjét, és az akksi nagyon jól bírta, szóval volt alkalmam kipróbálni.
2011. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem (valszeg) pont emiatt halt meg az aksi a laptopomban. sose használtam aksiról, mindig csak töltőről és benne volt az aksi is. most 2 éves és fél percet se müködik aksiról, tesóm DELL notija pedig be sem kapcsol ha benne van az aksi... nekem ez a tapasztalatom.

most vettem új laptopot, és a használatiban is írják, hogy ha a gép nem aksiról megy, és nem is tölti az aksit, akkor érdemes kiszedni a laptopból, úgy biztosan nem lesz baja. most én is így használom

2011. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem toshiba satellite L30-as van, benne van az aksi mindig, úgy töltöm...és 3 év alatt 2 óráról kb 45-50 percre gyengült...
2011. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Különben nem kell parázni. Előző gépembe az Ebayről rendeltem 5000-ért akkumulátort, ingyen postával. Utángyárott volt, de tökéletesen működött.

Csak az itthoni kiskereskedők szálltak el az árakkal. 20 ezer felett képesek adni, meg 9000-ért újítják fel... Szánalmas.

2011. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden töltési ciklus csökkenti az akksi élettartamát, viszont a laptop töltők valami progival ezt próbálják szabályozni. Én csak akkor rakom töltőre, ha nagyon merül
2011. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!