Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elfelejtettem a rendszergazdai...

Elfelejtettem a rendszergazdai jelszavam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két fiókom van, a rendszergazdai, amit nem használok, és az általános felhasználói, amit használok...Múlt héten hirtelen felindulásból megváltoztattam mindkettőnek a jelszavát, de mostanra a rendszergazdait elfelejtettem:(

Windows VISTA!!!!!!! Előre is köszönöm a segítséget


2009. febr. 8. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

:)) Hát, ... kellemetlen. :)

De van megoldás:


1. Tölts le egy Linux Live CD-t. (Pl. Ubuntu, akármi)

2. Írd ki lemezre

3. Bootolj a lemezről, és mentsd le az adataidat. (A Linux Live CD szemrebbenés nélkül úgymond megkerüli a Wint.)

4. Gyökerestül tépd ki a Vistat (amúgy is csak egy bughalmaz), és rakj fel valami értelmeset helyette. ... Pl. Linuxot.


Itt meg nézd meg, hogy mi is a különbség a kettő között:


http://www.youtube.com/watch?v=xC5uEe5OzNQ&feature=PlayList&..

2009. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fúúúha...:D

És ha mondjuk elviszem szervizbe, ott tudnának rajtam segíteni? feltörni vagy hasonló...

2009. febr. 8. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltaképpen ha az adataidra van szükséged, akkkor az olvtárs által említett Linux Live CD-vel simán meg tudod szerezni. Semmi az egész. Letöltöd a CD-t, kiírod, majd bebootolsz róla. Utána már írhatod is ki vagy másolhatod a cuccaidat. Mikor megvannak a cuccaid, már könnyebb azon agyalni, hogy hogyan tovább.

De én is azt mondom, hogy hagyd a francba a Vistát. Vagy lépj egyet vissza az XP-re, vagy lépj előre a Linuxra.

De ha jól tudom, akkor a Live Cd-vel valahogy meg lehet oldani, hogy visszaszerezd a Windowsos kódodat. itt kérdezz utána:


[link]

2009. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Próbálj újralépni a számítógépedbe csökkentett módba, hálózattaíl de lehet a nélkül.. ha szerencséd van, és a géped olyan, akkor van egy Admin, vagy egy user nevű fiók de lehet más is ahova jelszó nélkül be lehet lépni, és megváltoztathatód a fiók jelszavát ( Sajátgép, Kezelés). Nekem bevált, de nem tudom vistán működik e! Egy próbát megér. Csökkentett módba nálam az f10el lehet belépni amikor bekapcsol a számítógép.
2009. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És a vista nem a legideálíisabb választás válts át nyugodtan xp-re, és tölts rá egy Vista kinézetet xD
2009. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! nem adatokra lenne szükségem, csak a jelszó nélkül nem tudok programot telepíteni:( a csökkentett módú indítás nem jött be...

a Vistat pedig nem választottam, így vettem a gépet, amilyen komolyan használom, nekem tökéletesen megfelel:D

2009. febr. 8. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, ha így megfelel, hát használd... :S
2009. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!