Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kékhalál hiba kód alapján...

Kékhalál hiba kód alapján segítség?

Figyelt kérdés

Napi szinten van kékhalálom.

Már eljutottam odáig hogy letöltöttem a bluescreenview-t, így legalább a hibakódot tudom, ami a következő:


Bug Check String: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR


Bug Check Code: 0x0000007a


Parameter1: 0x021ee08

Parameter2: 0xc0000185

Parameter3: 0x2839a860

Parameter4: 0x87b829c4


Caused by Driver: ataport.SYS

Caused by Addres: ataport.SYS + 189c4


Esetleg ha valaki megmondaná nekem ez alapján magyarul hogy mi is a hiba, és hogy esetleg ezt a hibát én is el tudom-e hárítani (ha igen hogy? ) vagy mindenképp szerviz, de legalábbis valami hozzáértő lesz-e a vége, azt nagyon megköszönném.


Egy Lenovo Ideapad S10-2 Netbookom van, win7 starterrel, ha ez számít.


Kérlek titeket hogy ha lehet tényleg konyha nyelven írjatok, mert elég alapszintű számítógép felhasználó vagyok, és hiába böngészem már a netet 1 órája, mindenhol csak nagyon szakszerűen vannak fogalmazva a dolgok, ami meg mondom őszintén, nekem kínai. :)


Előre is köszönöm.


2011. febr. 25. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti sorban ott van, hogy az ataport.sys-el van baja. Indítsd el csökkentett módban, és keresd meg, hogy melyik programhoz tartozik a fájl, aztán töröld le.

Néha elég csak egy újabb drivert letölteni a javításhoz. Nekem egy egér driver (amit adtak hozzá) játszotta el a kékhalált, az újabb driver hibátlanul fut!

2011. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Meg néztem ez a system32höz tartozó fájl, ami egy rendszerprogram.

Ez velem azt sejteti, hogy újra kell telepíteni a gépet.

Vagy tévedek?Remélem igen! :)

2011. febr. 25. 18:57
 3/3 anonim válasza:
kék halál tipikusan videókártya driver hiba, ritka esetekben más. szerintem telepítsd újra a videokártyád driverét (illesztőprogramát) ,jó az is amit adtak hozzá, de jobb ha leszeded a legújabbat.
2011. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!