Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy nagy problémám. A...

Van egy nagy problémám. A dvdírómon az áll, hogy dvd+r, de a dvd, amire írnék az dvd-r. Eddog próbálkoztam, de nem sikerült. Miért nem? Hogy tehetnék ellene? (Azt írja a dvd író program, hogy nem kompatibilis a dvd cd)

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Csodák nincsenek, ha nem kompatibilis vele, akkor nem fog menni. De ha az a meghajtó a sima DVD-R lemezt nem viszi, akkor már legalább 1426 évesnek kell lennie, vagyis amúgy sem ártana cserélni.


Ha a DVD író programod a Nero, akkor abban történetesen van egy Nero Info Tool nevű eszközöcske, ami pontosan megmondja, hogy mit tud a meghajtód.

2011. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nah és most jön a nagy kérdőjel:

- eddig a maxell dvd-r-re simán kitudtam írni filmeket, de most meg nem írja ki a tdk dvd-r-ra.... ezt hogyan magyarázod meg?

2011. febr. 28. 19:24
 3/10 A kérdező kommentje:

tessék, itt van egy kép a meghajtó információjáról:

[link]

2011. febr. 28. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Tényleg fura. Ezek alapján működnie kellene. Noname lemeznél láttam már ilyesmit, de pont TDK-val... Próbáld meg eladni vagy elcserélni valakivel a megmaradt lemezeket és szerezz olyat, amilyet szoktál. Jobb ötletem nincs.
2011. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oh.. a fenébe, most nézem az infókat, hogy elvileg dvd-r -t nem ír, de olvas... de akkor hogy írtam ki kb. 30 filmet dvd-r-ra(maxell dvdk voltak) ?????
2011. febr. 28. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Az általad linkelt kép alapján DVD-R-t ír. Ha a lemez DVD-R DL, az már más tészta, de eddig ilyesmiről nem volt szó.
2011. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem, nem.... a cd sima dvd-r... jaj... má' nagyon elegem van... a bátyám vette a maxellt kb. 1000 forintért, de több mint 500 db-ot, de most meg apám vette a tdk-t 4200-ért, és kb. 25 db-ot... nah ennyi az árról :) de azért tényleg köszi... legalább megpróbáltad/tuk :)
2011. febr. 28. 19:45
 8/10 A kérdező kommentje:

talán ez a gond:

[link]

a dvd író programom ez írja ki a cdről--- talán ez a gond? it jelent a bootolás?

2011. febr. 28. 19:49
 9/10 A kérdező kommentje:

a dvd író progi meg ezt írja ki:

[link]

2011. febr. 28. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:

A bootolható tulajdonság kész lemezeknél létezik, azt jelenti, hogy rendszerindító, azaz el lehet vele indítani a gépet. A windows telepítőtől a különböző linux live CD-kig rengeteg féle van. A lényeg, hogy üres lemez sohasem az, a megírt lemez is csak speciális esetekben.


Az utolsó képed megerősíti a korábbiakat, úgy tűnik, hogy az íród nem szereti ezt a fajta lemezt. Én is jártam már így egy régebbi Pioneer íróval és egy noname fajta lemezzel.


Mivel azon kívül van még pár íróm, ezért az én esetemben nem vesztek kárba a lemezek, megírtam őket egy másikkal.


Talán te is megtehetnéd, hogy kölcsönkérsz egy másik írót, vagy kiíratod a cuccot valaki mással.

2011. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!