Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel-ben szeretnék menetlevel...

Excel-ben szeretnék menetlevelet nyomtatni előre beírt adatokkal, viszont örülnék, ha a sorszámot nem kéne oldalanként beírom. Hogyan tudom megoldani, hogy minden oldalon 1-el növekedjen a sorozatszám?

Figyelt kérdés
A legjobb az lenne ha nem kéne 100oldalon kitöltve legyen a dolog, hanem csak 1 példány lenne, és minden egyes nyomtatáskor növekedne a sorozatszám. Remélem érthető volt :)
2011. márc. 1. 16:51
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Hát, ez így egy kicsit komplikált. :)

Viszont a sorszámokat nem kell egyénként beírni. Az egyik cellába megadod a kezdőszámot (pl.:1) a szomszédos cellába meg a következőt (2), majd kijelölöd őket. A kijelölt cellák jobb alsó sarkába viszed az egérkurzort (egy pici kocka), ekkor az egérkurzor átalakul "+" jellé. Ekkor megnyomod a bal gombot, nyomva tartod, majd húzod a sorszámozás folytatása irányába. Az Excel automatikusan felismeri a számtani sorozatot, és kitölti a cellákat vele.

2011. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan hogy akarod megoldani (oldalanként?). Gondolom, van egy sablonod, maga a menetlevél. Itt kellene egy cella, ami minden menetlevélnél egyel emelkedő számot tartalmaz.

Én ezt úgy oldanám meg, hogy a sablont átmásolnám egy új fülre (lent: Munka1, Munka2), és a számozni kívánt cellába beírnám, hogy =(rákatt az eredeti oldalon ugyanarra a cellára, pl. B4-re), enter, +1 .

2011. márc. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlenül elküldtem.

Szóval az eredmény az lesz, hogy: =Munka1!B4+1.

Aztán ezt veszem sablonnak, és ezt másolom át még annyi fülre, ahányra engedi az excel. Ekkor minden fülön eggyel nagyobb számot ír majd a progi, csak az első oldalra kell kézzel beírnod.

(Ezt meg is hagynám üresen, és nyitnék egy másik munkafüzetet, amibe mindent bemásolnék, és ezt változtatnám rendszeresen. Az eredeti meg megmaradna sablonnak, és ha betelik az egyik, akkor másolnék egy újat. Ott pedig a soron következő sorszámot írnám az első oldalra, és így tovább.)


Én sem vagyok egy excel-szakértő, de remélem érthető voltam, és tudtam segíteni.

2011. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!