Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen alapon kell szerzői...

Milyen alapon kell szerzői jogdíjat fizetni az üres adathordozók után? És ki kapja azt a pénzt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy törvény meg minden, de miért fizessek valakinek azért, hogy a családi fotókat kiírom dvd-re? Ja, és ezen az alapon akkor én is, mint szerző, követelhetem a részem a szerzői jogdíjakból befolyt pénzből?
2011. márc. 10. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:
artisjus.hu általános lenyúló maffiánál reklamálj. Esetleg a megkent politikusoknál, akik engedtek egy ilyen nonszensz törvényt.
2011. márc. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyomtatón és scanneren is van ilyen jodíj, mert bescanneled a könyvet (laponként fél perc), kb két óra alatt meg van és utána te elkezded hamisítani a nyomtatóddal, amibe drágább a patron, mintha megvennéd a könyvet, de nem baj...

Mindenki azért vesz nyomtatót, hogy hamisítson össze vissza.

2011. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Öröm az ürömben, hogy az artisjus csúnyán bebukott a Nokia ellen: jogdíjat akartak szedni a telefonok belső memóriája után. A bíróság viszont elutasította a keresetet.

Lassan az emberi agy után is jogdíjat szednek, mert megjegyezzük a dalszöveget, meg megtanuljuk a verseket :S

2011. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem jön be elég pénz a zenei cd-k vásárlása után, magyarán kicsit sokat torrentezik a magyar népség.
2011. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!