Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi értelme van a Widescreen...

Mi értelme van a Widescreen monitornak?

Figyelt kérdés
Látom a boltban már csak azt kapni. Nem értem miért kell mindent wildba csinálni. Nem elég az hogy a tv is az ?
2011. márc. 11. 02:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert jobb. Ha már néztél úgy DVD filmet, hogy a film 16:9-es arányú és a TV is annak megfelelő, akkor tudod hogy a szemnek is kellemesebb a széles képernyő és ha a film nem alul-felül levágással kerül 16:9 formátumba, akkor több minden is fér a képernyőre.


Ez még inkább igaz PC-k terén. Jobb így filmezni, nagyobb a munkaterület, több ablak fér egymás mellé. Egy 16:10-es monitor a leg-ideálisabb pl PC-s munkára. Iodai munka esetén szépen elfér egymás mellett két dokumentum is.

Aztán egy jó ideje PC fronton is hódít a 16:9-es arány. Jól van ez így mert jobb.


Én csak azt sajnálom, hogy az átállás nem fájdalommentes számomra. Szeretem a régi játékokat és sok ilyen játék nem támogatja a widescreen monitorok felbontását, vagy csak mindenféle trükközés, hackelés árán. Mivel sok régi játékot játszom, én Widescreen LCD-ről váltottam 2db CRT monitorra, mert szükségem volt a dinamuks felbontásra és a munkaterületre is.


Mindenesetre akár tetszik, akár nem - ebbe az irányba halad az ipar.

2011. márc. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberi szem is egy téglalap alakú teret lát. Egy szélesvásznú monitor jobban lefedi a látótered, és annak nagyobb részét hasznosítja. Mellesleg munkára és játékra is jobb. Munka közben elfér egymás mellett két ablak, így nem kell folyton programok közt váltogatni. Játékban szélesebb teret látsz be.
2011. márc. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!