Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a pluszos és a...

Mi a különbség a pluszos és a mínuszos DVD között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

+1

Ez engem is érdekelne.

2011. márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A jelenleg kapható írható DVD-k legelterjedtebb típusai a következők:


DVD-R

DVD+R

DVD-RW

DVD+RW

DVD-RAM

Csalóka logó a lemezen

Mivel a DVD+R szabványt nem hagyta jóvá a DVD-formátumok mögött álló szervezet, az ilyen lemezeken nem használhatják a szabványos DVD logót. Ez az oka annak, hogy a pluszos szabvány mögötti szervezetet jelképező - félreértésekre is okot adó - RW logó kap helyet még az egyszer írható DVD+R lemezeken is.

DVD+RW Szövetség

Az első két típus (DVD-R, DVD+R) funkcióit tekintve gyakorlatilag megegyezik: egyszeri alkalommal lehet rájuk adatokat égetni. Míg a korai DVD-írók általában a kettő közül csak az egyik szabványt támogatták, a mostanság kapható meghajtók rendszerint mindkét formátummal gond nélkül elboldogulnak. Az ilyen típusú lemezek hagyományos változatai 4,7 gigabájt adatot tudnak raktározni, de az újabb típusok már kétrétegű (dual layer) médiumokat is kezelnek, amelyeken 8,5 gigabájtnyi adat fér el.



[link]

2011. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

És még 1 kis kiegészítés

A különség a következő:

A "+"-os DVD-re ajánlott DVD filmet írni. A dvd-kre is rá van írva hogy for VIDEO (videóra).

A "-"-osra pedig adatot kell írni (ami minden más csak nem dvd-film). (For Data).


Ki is próbálhatod hogy egy "+"-os dvd-re adatot írsz. Nem fogja tudni elolvasni a gép. De a "-"-osra viszont írhatsz filmet ugyanúgy menni fog, csak a "+"-osra ajánlott filmet írni.

Remélem segíthettem.

2011. márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Segítettél,ezt kivéve:


egy "+"-os dvd-re adatot írsz. Nem fogja tudni elolvasni a gép.

2011. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ki is próbálhatod hogy egy "+"-os dvd-re adatot írsz. Nem fogja tudni elolvasni a gép."

Ez tuti, hogy nincs így, nekem még nem volt olyan DVD-m, amit ne tudott volna olvasni a gép, akár -, akár + volt.

2011. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nézd, az én gépem is olvassa mindegyiket, én csak az írtam, amit az Okosok állítanak, és nekem az egyik könyvemben van.

Azt már észrevette, hogy nem mindig írnak helytálló infókat. Ha rosszat írtam, bocsi, azt hittem jó. :)

2011. márc. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13:42-nek: 8X DVD+RDL 8,5GB, 240 perces lemez is van!
2011. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!