Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy filmem, és külön...

Van egy filmem, és külön hozzá a felirat (. srt formátum). Szeretném kiírni a filmet úgy hogy felirat legyen hozzá. Ezt hogy Kell? Nero-val lehet vagy valami más kell?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A VirtualDub-hoz van olyan plugin, amivel rá lehet sütni a feliratot a filmre, azaz a külön srt feliratot beépíteni a film képébe.
2011. márc. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Total commanderrel. Vagy ha nincs meg, akkor töltsd le.

Megnyitod a mappát, ahol a film van (total commanderrel), és berakod ugyanabba a mappába a feliratot.


Utána katt jobb egérgombbal a filmen, átnevezés. Jelöld ki a ".avi" előtt lévőket és másold (ctrl+c). Majd jobb egérgomb a feliraton, és a ".srt" elé illeszd be, amit az előbb másoltál.


pl.


a film címe: "Les Choristes TRUEFRENCH DVDRip Xvid Ac3-UTT.avi"

a feliraté pedig: "Les Choristes.srt"

Fogod a "Les Choristes TRUEFRENCH DVDRip Xvid Ac3-UTT" részt (tehát .avi nélkül) és bemásolod a .srt elé

így lesz egy

"Les Choristes TRUEFRENCH DVDRip Xvid Ac3-UTT.avi"-d

És egy

"Les Choristes TRUEFRENCH DVDRip Xvid Ac3-UTT.srt"-d

Ennyi. Utána a film fel fogja ismerni a feliratát.

2011. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok

utána meg az egész mappát feldobod egy dvd-re.

2011. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aha, gépen VLC media player felismerte a feliratot, de a windows media player nem. Ha kiírtam a dvd lejátszó is felismeri majd?
2011. márc. 15. 14:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs is felirat...
2011. márc. 15. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Első válaszadó voltam.

Amit a második kolléga írt, az nagyon jó megoldás. Ha az asztali DVD lejátszód egyáltalán hajlandó kezelni feliratokat, akkor ez az ideális megoldás. (A mai asztali lejátszóknak illik kezelniük.)


Ha mégsem kezelné, akkor jön az én válaszom, hogy "ráolvasztod" a filmre a feliratot, ez viszont sokkal macerásabb, mert az egész filmet át kell kódolni hozzá, ráadásul a VirtualDub csak az AVI containert ismeri.

2011. márc. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sima windows media playert hagyd a szarba :D Az egy kalap f*s, ha videólejátszásról van szó. Inkább töltsd le a Windows Media Player Classic-ot. Azzal mindig mindent le lehet játszani, és mindig felismeri a feliratot.
2011. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!