Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lett? (3d...

Szerintetek jó lett? (3d modellezés)

Figyelt kérdés
Kezdő modellező vagyok, most kezdtem el 3d studio max-el modellezgetni, ez a második komolyabb modelle: [link] szerintetek hogy sikerült, ha van mit rajta csiszolni, akkor mi az?
2011. márc. 17. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
ügyes, de az ágyú csöveket mért nem alakítottad ki rendesen?
2011. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a Materialok Diffuse Mapjánál Bitmapot használsz vagy csak egy színt?

Amúgy jó :)

2011. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bump mappal csináltam a bemélyedést, sajnos azzal nem lehet nagyon, max 1 centit, de itt még az se nagyon látszódik
2011. márc. 17. 18:43
 4/7 A kérdező kommentje:
bitmapot használok, photoshoppal szenvedtem össze a textúrát
2011. márc. 17. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen fényeket használtál? Általában csak akkor látszodik a bump map, ha fényeket használsz, ajánlom, hogy a bump maphoz Normal Bumpot használj, és készíts egy normal mapot (nem nehéz, van photoshopos plugin is, ha kell, megadom a linkjét)
2011. márc. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A normal mapot majd hova rakjam be, mert jelenleg használom a diffuse colort, a specular level,t meg a bumpot és még maradtak ilyenek pl hogy ambient color, glossines, displacement stb.
2011. márc. 18. 06:19
 7/7 anonim ***** válasza:

bump mapnál állítsd be a bitmap helyett, lesz két opciója, az additional bump-hoz rakd be azt, ami eredetileg volt (fekete fehér a legjobb), a normalhoz pedig egy normal mapot

ezzel a photoshop pluginnal tudsz normal mapot csinálni:

[link]

csak nyisd meg a diffuse mapot és használd rajta

2011. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!