Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az lenne a problémám, hogy a...

Az lenne a problémám, hogy a számítógép furán kerreg amikor bizonyos DVD-ket olvas. Nem folyamatosan, hanem éppen mikor kedve van hozz Elég hangos, idegesítő hangot ad és eléggé aggódok. Miért van ez? És mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:

enyém is csinálja

emnyém bekapcsoláskor is berreg, de az azért mert vmelyik ventilátor nem jó. ez nem tudom miért...lehet az is ilyesmi??

jo lenen tényleg ha megmondaná egy hozzáértő

2009. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én már egyszer bevittem a szervízbe, ők is azt mondták, a ventillátor lehet, de nekik nem kerregett.. ezután jöttem rá, hogy csak bizonyos DVD-knél csinálja.
2009. febr. 27. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:

arra még nem gondoltál, h a DVD lemezekkel lesz a gond?

(karcos...stb.)

2009. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is szokott berregni, de csak akkor, amikor beteszem, utána tökéletesen működik, eddig még nem volt baj
2009. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy a DVD-kkel lehet a gond, csak az a probléma, hogy pont azoknál csinálja amin egy rohadt karc sincs.
2009. febr. 28. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Minden típusú dvd-vel ezt csinálja? Egy eltávolítást, újra felismertetést megpróbálhatsz a meghajtóddal...illetve Frimware frissítést. (Lg-re tudom hogy kell)
2009. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
...firmware...:)
2009. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Aa gáz, hogy nem minden DVD-vel csinálja. Van amelyiket tök simán viszi és van amelyiknél ahogy berakom elkezdi. De később annál is abbahagyja majd újra elkezdi.


Am toshiba a cucc xD

2009. márc. 1. 10:07
 9/10 Hintalow ***** válasza:

Nem biztos, hogy ez a megoldás, de okozhat ilyen hibajelenséget:

Azoknak a bizonyos lemezeknek a közepén lévő lyukkal valami nem stimmel, ezért az optikai meghajtóban lévő motor, ami megforgatja, nem tudja rendesen megfogni, van egy kis kilengése, és ezért "berezonál" ez megszünhet, ha elér egy adott sebességet, mert utána a sajátcentrifugális ereje egyenesbe hozza, és a zümmögés megszűnik.

Ez újrakezdőthet, ha lassul a lemez, vagy ha a motor leáll, és amikor újra olvasna valamit a lemezről, újra megpörgeti, és újra kezdődik ez a folyamat.

(ez lehet a motor lemezrőgzítő részének is a hibája is)

2009. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jah sztem ez lehet a gond.. Viszont akkor ezzel igazán nem lehet kezdeni semmi. Csak abban a helyzetben ha a géppel van gáz. Majd megnézetem újra, most legalább vágom mi a gáz :D

Köszi szépen mindenkinek ;)

2009. márc. 2. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!