Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy audio...

Mi kell ahhoz, hogy audio kazettás magnóról átalakítsam a hanganyagot pl mp3-ba?

Figyelt kérdés
Számítógép van,tehát milyen program és hogy mivel csatlakoztassam össze őket és hova dugjam a nem tudom mit?
2011. ápr. 5. 16:04
1 2
 1/13 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


1., Szerzel egy ingyenes digitalizáló programot, mely a hangkártyád bemenetéről a hanganyagot rögzíti általad kívánt formátumba.


2., Ha nem találsz olyat, ami egyből mp3-ra konvertál, akkor szerzel még egy ""valmi" to mp3 converter" progit, és azzal már tudod veszteségesen tömöríteni a zenei hanganyagodat.


Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi igen,de konvertálo progim van.Én teljesen alapra gondolok,mivel csatlakoztatom a számitógéphez?Amugy p 3-as alapgépem van.Remélem érted.A magnoba hova dugom a mit? a számitógépre hova dugom a mit?Köszi előre is Fontos,még nem csináltam magnorol,minden más ami digitális van progim.
2011. ápr. 5. 18:08
 3/13 legendavagyok01 ***** válasza:
Egyszerű jack-jack (mint a fülhallgatódé) kábellel megoldható. Az egyik a magnó fülhallgató kimenetére, a másik a hangkártya vonalbemenetére (ez is olyan, mint a fülesé), ez általában kék, ha már színes, vagy ha nem, akkor általában ott a line-in felirat.
2011. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de további segitség kell,bocsesz de soha nem probáltam.Sound Blaster 5.1 hangkártyám van,de állitolag ott valamit át kell állitani.Bocsi bocsi,ha lehet valaki mondja el az egész folyamatot az elejétől a végéig,állitolag a kábel se mindegy milyen.Ugy kéne mint egy használati utasitás,mindent beleértve,csatlakozás,milyen kábel mit állitsak.Ha elinditom a magnot,mit csináljak a gépen.Senki ne haragudjon,de legalább elmondom,hogy hülye vagyok hozzá.Szoval köszönöm,örök hála,egy idös palinak kell lementenem a hanganyagát.
2011. ápr. 5. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez is megoldás [link]


...amúgy a hangkártyádon, ha van "line in " bemenet, akkor 2rca-2rca kábellel összekötöd és rögzíted. Pl Audigrabberrel... [link]

:))

2011. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 legendavagyok01 ***** válasza:

[link]


Ennél jobbat nem tudok.

2011. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 legendavagyok01 ***** válasza:

Én is audacity-t használtam régen angol oktató kazik cédére írására.

Azt hiszem a Nero SoundTrax-nek van kifejezetten lp és tape wizard-ja...megnéztem Tools->Wizards->Tape to CD Wizard.

2011. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segitséget,de lehet,hogy nem voltam érthető.Semmit nem tudok ezzel kapcsolatba.Tehát,ha lehet egy pontos müveleti lista kellene az elejétől a végéig.Pl így: 1-a kábelt dugd a magno füllhallgató,a másik végét a hangkártya Line in-be. 2-??? 3-??? 4-??? stb stb.Nem kihagyva semmit,hogy a gépemen legyen a hang akármilyen formátumba.Mondtam,hogy hülye vagyok hozzá és megértését,segitségét köszönöm annak,aki szán itt nekem erre 5 percet,hogy leírja.Nem akarom elrontani a dolgot az ismerősöm idős valakije meghalt és annak az emlékére kell ezt megcsinálnom.Köszönöm.Ha lehet ne linkeljetek,hanem ahogy kértem ugy segitsen,aki segit.Én meg olvasom,mint egy használati utasitást a kezdő (kazetta) - a végső (hanganyag a gépen digitalizálva) folyamatig.Köszönöm
2011. ápr. 6. 11:59
 9/13 legendavagyok01 ***** válasza:
Bocs, de egy 7 perces videó, amin szájbarágósan ott van minden, miért nem jó?
2011. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én szépen kértem,ha valaki lenne kedves leírni mit csináljak,megköszönném.Mert ez a legegyszerübb,mert olvasni tudok.Amugy a megadott oldal nekem nem müködik 404 hibát ir,tehát már rég lelehetett volna irni azt a 6 mondatot.De ha mégse,megy ugy ahogy kértem a segitséget,akkor köszönöm,így jártam.Mondtam,hogy hülye vagyok,és hogy milyen modon érteném meg a segitséget.Köszönöm,ha valaki ugy segit ahogy azt kértem,amugy meg a legemberibb.
2011. ápr. 7. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!