Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A rendszer-helyreállító...

A rendszer-helyreállító partíció pótolható a laptophoz?

Figyelt kérdés

Van egy toshiba satelite c650d 108 típusu laptopom előre telepített windows 7el. Egyszer benyakaltam valami vírust, ezért a merevlemezes helyreállító rendszerrel visszaállítottam a gyári állapotba (ilyenkor még minden rendben volt)

Most próbáltam rendszer helyreállító lemezt létrehozni, de nem engedte:

ezt írta ki

"Nem hozható létre a helyreállító lemez!

Az első merevlemez második meghajtóján nem található a merevlemezről történő helyreállítás mappája. A számítógépen érvénytelen a merevlemezről történő helyreállítás környezete."

Ezek szerint eltűnt a helyreállító partícióm (de nem tudom hogyan...). :(

A kérdésem az lenne, hogy ez valahogyan pótolható? a toshiba oldalán van olyan, hogy "helyreállító adathordozó megrendelése" (link: [link] bal oldali hasábnál van)Ez vajon az ami nekem kell? Csak mert fölöslegesen nem lenne jó 35 eurót kifizetni :S


2011. ápr. 15. 22:06
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Totál feleslegesen parázol a Recovery partíció miatt. Nem tartalmaz mást, mint a Toshiba Windows 7 előtelepítőjét és sok fölösleges marhaságot, amit az életben nem fogsz használni, és helyet fogja.

Ha leszedsz a netről egy ugyan olyan Windows 7 verziót, mint ami neked van (lehetőleg tiszta MSDN forrású taknyolatlan telepítőt), ugyan úgy legálisan használhatod, és be tudod aktiválni a kapott kóddal, ha meg nincs kód a holo matricán, akkor a BIOS-ba égette be a gyártó (SLIC in BIOS), így a kódot sem kell megadnod, máris aktivált lesz a Win. Ezért én nem csengetnék ki 35 € + postát, az tuti.


Amúgy ha első használatkor írtál ki Recovery DVD -t, arról nagy valószínűséggel helyre tudod állítani, ha be boot -olsz róla. Bár ebben nem vagy 100% -ig biztos.

2011. ápr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:
Ja, még annyi kellemetlensége van rendes Win 7 telepítőnek, hogy arról beboot -olval lehet fölrakni a rendszert, illetve a drivereket neked leszedni a gyártó oldaláról és föltelepíteni.
2011. ápr. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!