Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van első világháborús témájú...

Van első világháborús témájú PC játék?

Figyelt kérdés
Főleg FPS érdekelne. A második világháborús (és lassan a modernkori háborús) játékokkal tele van a padlás, de első vh-sal még nem találkoztam, pedig szerintem simán kasszasiker lenne egy jó első vh-s FPS.
2011. ápr. 24. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
medal of honor?
2011. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az második világháborús.
2011. ápr. 24. 11:13
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Battlefield 1942,esetleg még a Call of Duty valamelyik része!
2011. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm.
2011. ápr. 25. 12:04
 6/12 anonim válasza:
100%
Van a battlefield 1942 nek egy Bf 1918 as változata,700mb,szerintem elég jó.Vannak lövészárkos,ágyús pályák is.
2011. aug. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Darkest of Days Szerintem az egyik legjobb első világháborús játék,érdemes kipróbálni!
2012. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 lackó a malackó válasza:
29%
A Call of Duty 1 is azt dologozza fel méghozzá baromi izgalmas....vagy már 10szer is végigjátszottam :)
2014. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A CoD 1-be van MP44 és kar98K ha jól emlékszek. Amik szerepelnek a kettőbe is. Már pedig az első és 2. vh-ba csak nem használtak ugyan olyan fegyvereket... Már csak emiatt se. :P
2014. júl. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pro Patria ***** válasza:

Sajnos akármennyire hihetetlen is, de az első világháború érthetetlen szinte teljesen feldolgozatlan téma a játékiparban.


Van összesen kettő darab első világháborús FPS játék, ami évek óta fejlesztés alatt áll, nem tudni, kijönnek-e:

Az egyik a Verdun - [link]

A másik a Trenches - http://www.youtube.com/watch?v=rQ9nwHTeRG8


Ezek ígéretesnek tűnnek, én várom őket, de olyanok, mint a kutya vacsorája, mindig elmaradnak.


A már említett Darkest of Days elég szépen megrajzolt környezetben és realistán mutatja be az első világháborút ugyan, de csak néhány pályán, mert nem ez a fő témája. Viszont lehet géppuskával lőni, tüzérségi állást védeni, gáztámadást átélni, mindezt a keleti(!) fronton (végre nem ragadnak le a nyugati frontnál, hanem tovább tekintenek azon túl) tehát nagyon jó, csak kevés, nem (vagyis nem csak) ez a játék alapvető témája. Mindenesetre több a semminél.


Van egy turret diffense jellegű stratégiai játék:

Toy Soldiers - http://www.youtube.com/watch?v=lgnB2RZviGw

Erre azt mondhatom: egész szép.


És tudok három olyan játékról, amikhez a felhasználók készítettek házilag gyengécske minőségű, de legalább még így is hiánypótló mod-okat ezzel kapcsolatban.

Az egyik a Battlefield 1918, a másik a Blod & Iron (egy Mount & Blade mod), illetve a harmadik a WW 1 Source (egy Half-life 2 mod)


Illetve pont most fedeztem fel a Company of Heroes játékhoz egy nemrég készült ingyenes mod-ot, a The Great War nevezetűt. Már töltöm is.


És igen, megdöbbentő, de ez a _teljes_ felhozatal az elmúlt évtizedből, amiről csak nekem ismeretem van. Ami kimaradt, az pár 2D-s stratégiai területfoglalós játék, és rengeteg repülős. Nem tudom, talán a játékfejlesztők azt hiszik, hogy az első világháború lövészárkai nem nyújthatnak pörgős, akciódús játékmenetet - pedig a Darkest of Days-ben bizonyították, hogy ez téves.


Ui.: most fog megjelenni egy indie játék is, de az olyan méltatlanul vacak, hogy inkább nem szólok róla.

2014. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!