Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom átjátszani a...

Hogyan tudom átjátszani a kamerában lévő mini kazettára felvett tartalmat számítógépre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos teljesen laikus vagyok, így Tőletek kérnék segítséget.

Van itthon egy Sony Handycam-em (DCR-HC16E PAL). Régebben volt egy kártyám a számítógépben, amelybe ha bedugtam a kamerát elindított egy programot, és így át tudtam tenni gépre a kamerával a kazettára felvett tartalmakat. Azt a számítógépet sajnos ellopták, így elveszett a kártyám.

A kamerán van egy mini usb csatlakozó.


Kérdésem tehát az lenne, hogy létezik-e olyan program, amellyel USB-n keresztül át tudom rakni a felvett videókat a számítógépre?


Nagyon szépen köszönöm előre is, ha időt szántok rá és elolvassátok ezt a hosszú kérést/kérdést és segítetek!


Hálásan köszönöm,


Andi


2011. máj. 1. 18:13
 1/8 Bandit87 ***** válasza:
100%

Szia Andi!


Ezt USB stream-nek nevezik.

Nagyon fontos, hogy meglegyen a kamera DRIVER (telepítő) CD-je. Ezt fel is kell telepíteni.

USB kábellel összekötöd a gépet a kamerával, majd a feltelepített programot elindítod, és ott lehet a video-t "áttölteni a gépre".

Ha esetleg nincs meg akkor innen letölthető hozzá:

[link]

2011. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a választ!

A driver programot az általad megadott linkről most töltöm.

Azt szeretném még kérdezni, hogy az USB Stream az maga az "eljárás" neve, vagy a programé, melynek segítségével át tudom rakni a kazettáról a videókat?

Ehhez (vagy ilyen) programhoz tudnál nekem linket adni?


Köszönöm a segítségedet, és a türelmedet is! :)

2011. máj. 1. 19:05
 3/8 Bandit87 ***** válasza:
A stream jelentése áramlás, folyam. Jelen esetben adatfolyam. Programot a gyártó biztosít a Driver CD-n. Legalábbis kellene :D
2011. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az általad megadott linkről letöltött drivert valamiért nem tudom kicsomagolni :/


Nincsen esetleg egy másik linked?


Köszönöm és bocsi, hogy bénázok!

2011. máj. 1. 19:35
 5/8 Bandit87 ***** válasza:

[link]



Ezt találtam még :S

2011. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Sikerült, feltelepítettem a drivert, így már fel is ismeri a számítógép.


Már csak az a problémám, hogy nincsen olyan programom amivel fel tudnám másolni esetleg szerkeszteni ezeket a videókat.

A Sony hivatalos honlapján találtam egy ilyen felsorolást:

[link]


Ez azt jelenti, hogy ezek valamelyikével fel tudom másolni a videókat?


Köszönöm nagyon nagyon! :)

2011. máj. 1. 20:17
 7/8 Bandit87 ***** válasza:
Aham. Jó szerkesztő a SONY Vegas Pro.
2011. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszas segítséged! Holnap megpróbálom beszerezni valahonnan ezt a programot vagy a listából valamelyiket és remélem összejön!
2011. máj. 1. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!