Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videó kártya hiba? Vagy...

Videó kártya hiba? Vagy valami más? A válaszokat köszönöm.

Figyelt kérdés

Na szóval arról lenne szó, hogy egyik géptisztítás után nem működött a gépem azt nem tudom, hogy videó kártya vagy alaplap hiba lett volna.

Ezek után vettem egy új alaplapot (beépített videó kártyával 128-as) de ebben sem működött videó kártyám.

Na de kölcsön adtam az egyik haveromnak szinte ugyan az a alaplapja van de ott működik.

Na most ez ,hogy van?

Különben már 3 éve megvan és már többször is kitisztítottam.

Egyébként az említett alaplapok 775-ek, DDR 2 –esek és PCI expresszesek.

A videó kártyám is PCI expresszes.


Videó kártya: Gigabyte Nvidia GeForce 8400GS (passzív hűtésű)

Az új alaplapom: ASUS P5QPL-AM

Régi alaplapom: Gigabyte (pontosan nem tudom. De ugyanúgy 775-ös meg minden)


Mi lehet a baj ?

És ha vennék egy új videó kártyát, akkor működne rendesen?


2011. máj. 1. 19:06
 1/8 anonim válasza:
Nézd meg a tápot, ha égett szagú, vagy szétolvadt már az egész, akkor ott a gond.
2011. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 laci9 ***** válasza:

Szia.

Nem teljesen értem, mit adtál kölcsön a haverodnak, az alaplapot vagy a videokártyát?

2011. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A videókártyát adta kölcsön.....
2011. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon én sem értem, de..

Ha valami gond van..pl nincs kép, akkor pittyeg a gép, és a pittyegésből kideríthető, hogy alaplap, vagy videókártya a probléma (ilyen rövid hosszú pittyek vannak).

2011. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyes: tápnak semmi baja nincs. Bár lehet hogy kevés a teljesítménye

Az baj hogy le van róla tépve a szöveg.

Szóval nem tudom hogy hány w-os


Négyes:Tényleg nincs kép, de viszont nem pittyeg az alaplapom.

Különben ezt sem értem, hogy miért nem pittyeg.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 1. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:

A RAM-kat vedd ki , és tedd vissza , nekem ugyanez volt egyszer és már kínomba csináltam , de bejött...:)

Egy másik tisztításkor szintén nem volt kép , akkor meg a billentyűzetem miatt volt , nem értem hogy , de ha kihúztam működöt... próbáld meg egyenként , hogy kiszedsz valamit , és hogy úgy működik-e....

2011. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 VODKA0710 ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek, de sosem lehet tudni. A szomszédom hibájára gyanakszom. Ugye mondod, hogy van az alaplapon egy integrált VGA. Annak van kimenete. Remélem a monitor kábelt átraktad a VGA-ba, és nem hagytad az alaplap kimenetén :D


A másik ötletem meg (az előttem szólókhoz hasonlóan) a nem elegendő tápenergia. Lehet, hogy már gyenge a tápegység (Ha 300W alatti, akkor szerintem egyértelmű. Bár elméletileg ha csak egy HDD van, akkor még kéne működnie.

De hát az elmélet az elmélet, a gyakorlat meg az ahol minden elbaszódik.)

2011. máj. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én se tartottam egyszer se valószínűnek , mondom , már kínomban csináltam , és bejött..... egy próbát(vagyis többet) megér.....
2011. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!