Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítés után megmaradtak...

Újratelepítés után megmaradtak a régi fájlok, legalábbis a helyet foglalja. Miért?

Figyelt kérdés
Nem formáztam, viszont olyan mintha a gépen rajt maradt volna az összes régi fájl(helyet foglalja) viszont nem találom meg azokat a fájlokat, így kitörölni sem tudom,így foglalja a helyet.Mit tudok tenni?
2011. máj. 3. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
"Nem formáztam" - épp ezért maradtak rajta. Újratelepítésnél mindig formázd!
2011. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igaziból azt szerettem volna, hogy dokumentumok ilyesmik megmaradjanak, hát nem sikerült, viszont a helyet foglalja így nem tudok mit tenni :S
2011. máj. 3. 20:36
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Telepítéskor mindig formázni kell! Csak a tiszta telepítésnek van értelme. Mert másképp egy rahedli szemét marad utána, aminek csak egy kis részétől tudsz végleg megszabadulni, kizárólag manuális törléssel.


Az olcsó USB -s háttértárak és DVD írók korát éli ez a világ. Nem egy nagy Was ist das újratelepítés előtt archiválni a dolgaidat.


Amúgy meg min. 2 partíciót kell tartani a gépen. Az egyiken kizárólag az Operációs Rendszer -t, illetve a program fájlokat kell tartani. A másikon meg a fájljaidat (doksik, filmek, zenék, képek stb..)

Így, ha baj van, egyszerűen megformázod a rendszer partíciót, és mehet tovább a műsor. Nem kell az adataid miatt kompromisszumokat kötni telepítéskor.

Ha meg olyan szinten száll el a rendszer, hogy be se tölt, de még van fontos adatod a rendszerpartíción. Csak beboot -olszt egy Windows vagy Linux alapú live CD -ről, és áthelyezed róla az adatok partícióra. Majd utána mehet is a tiszta telepítés.


Épp ezért minden értelmes ember min. 2 db partíciót tart a gépén..

2011. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!