Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptoppal együtt kifizettem...

A laptoppal együtt kifizettem egy win7 home premium példányt is. Ha bármi okból kifolyólag szeretném újraformázni és telepíteni az oprendszert a laptopomra, mégis hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Se telepítő dvd, se aktiváló kód, csak a rendszer tulajdonságainál látom, h aktiválva van és alatta a termékkulcsot. Ezekkel mire megyek, ha újra akarom tenni? Kifizettem ennyit egy oprendszerért, amit nem is tudok újratenni?
2011. máj. 13. 18:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint a laptopon kaptam meg, fel volt rá alapból telepítve és ennyi.
2011. máj. 13. 18:37
 2/4 anonim ***** válasza:
OEM?
2011. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:

Egyrészt, ha tényleg kifizetted, reklamálj a forgalmazónál, ha pattog, akár be is jelentheted a Microsoftnál (vagy legalábbis fenyegetőzhetsz vele), az eljárás ugyanis tökéletesen inkorrekt.

Másrészt, mivel nem az adathordozóért, hanem a rendszer használatáért fizettél, szerintem a termékkulcs birtokában bármiféle lopott példányról telepíthetsz, hiszen jogot szereztél a használatára -- természetesen csak az adott gépre, ésatöbbi, ami a gyári példány esetén is szerződési feltétel. Ha egyébként minden tiszta, tökmindegy, hogy a rendszert Kohn Izsónál vetted, vagy az angyalok írták a gépedre, használhatod.,

2011. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez előtelepített OEM rendszer.

Elvileg 3 lehetőséged van:

- Valami F gombot kell megnyomni boot elején - de ezt kiírja! - és akkor majd újra lehet telepíteni a rejtett partíció segítségével.

- Kiírod DVD-re a rendszert - vagy hogy fogalmazzak. Ezt most én se tudom pontosan, hidd el, start menüben keresgélj.

- És a legkevésbé pontosabbnak tűnő: szerzel valahonnan egy Win7 home premium 64 oem rendszert. Lényeg, hogy ha kalóz, akkor is ne aktiválja önmagát. Majd Te aktiválod a géped alján szereplő kóddal.

2011. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!