Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy "régebbi" laptopomhoz...

Egy "régebbi" laptopomhoz kaptam win7-et. A gépet újraraktam, de sajnos nem volt telepítő dvd-m, így letöltött verziót tettem fel, viszont a laptop alján levő product key-jel aktiváltam. Jelenleg ez legális verzió akkor?

Figyelt kérdés
Én nem tehetek róla, h magamnak kellett megoldani a telepítő dvd-t, vagy ez teljesen mindegy?
2011. máj. 14. 08:36
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Ha licenced van rá, akkor legális. Teljesen mindegy mivel telepítetted fel, nem fogja tőled számon kérni senki.
2011. máj. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem, mert a letöltött verziók egyrészt buheráltak lehetnek, és a win7-ed eredete valószínűleg nem hivatalos forrásból van (torrent), ami jogilag már nem tiszta, az legális product key ellenére.
2011. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Hülyeség! Minden, minden megvásárolt médiáról jogod van 1 db biztonsági másolatot készíteni. Ha meg eredeti MSDN változatot szedsz le a torrentről, és azt írod ki, az Agya Úr Isten nem mondja meg, hogy ez a másolat nem eredeti lemezről készült.


Amúgy meg géppel vásárolt előtelepített Windows -okhoz nem is adnak telepítő CD/DVD -t. Ha a rejtett recovery partícióról elvándorol a Windows telepítő, pl. egy vírus miatt. A gyártótól borzasztó körülményes telepítő médiát beszerezni, ráadásul olyan szállítási és csomagolási költséget számláznak ki, hogy besírsz.

Ehhez képest az MSDN verzió letorrentezése sokkal egyszerűbb, felirod egy 100 ft-os DVD-re, föltelepíted az eredeti kódoddal hivatalosan beaktiválod, és örülsz.

2011. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2011. máj. 14. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!