Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudom megnézni, hogy a...

Hol tudom megnézni, hogy a videókártyám le van-e tiltva vagy sem?

Figyelt kérdés
Még 1 dolog: DDR1, 2 vagy akár 3 is behelyezhető már?
2011. máj. 18. 09:55
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

"Hol tudom megnézni, hogy a videókártyám le van-e tiltva vagy sem?"


Van kép ugye? Akkor szerinted?


"Még 1 dolog: DDR1, 2 vagy akár 3 is behelyezhető már?"


Olyan helyezhető be, amilyet az alaplap / laptop támogat. A DDR 1/2/3 foglalatok fizikailag is különböznek egymástól. Így nem tévesztheted el, ha csak nem kapaáccsal akarod beleütni.

(Ritka, de léteznek olyan alaplapok hogy többféle memóriafoglalatuk van. De vegyesen ezekbe sem használhatod őket, csak az egyik félét pl. csak DDR2 -es modulokat.)

2011. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
?
2011. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:
Ha le lenne tiltva, azt sehol nem tudnád megnézni, mert nem lenne kép. Max az lehet, hogy nincs hozzá feltéve a megfelelő driver. Ezt a gyártó oldaláról tudod leszedni.
2011. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek, elsőként: semmi sem triviális, gondolom neked sem az entalpia és az entrópia fogalma pl. [Ezért kérdem, ennyire nagy a sötétség, amint látod :)].

És akkor pontosítok: integrált kártya esetén van-e foglalat külön kártyának az alaplapon?

Azért kérdem, mert a boltos azt mondja: ha vissza akarom helyezni a régi kártyámat a gépbe (DDR1), akkor alaplapot és procit is kell cserélni, ami plusz 5 rugó. Nos nekem már mondták azt is, hogy csak pénzt akar kiszedni belőlem, mert a "kártyám vagy a foglalat le van tiltva", hogy ne helyezhessek bele csak úgy bármit is, hanem ő majd 2 kattintással 5000-t kiszed belőlem.

Na ilyenkor mi az amit személy szerint én is ki tudok deríteni?

2011. máj. 18. 11:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van?
2011. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
Ha nem tudod, akkor az Everest Home Edition, CPU-Z vagy SIW programok megmondják.
2011. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Everest Home nagyon zsír. Kössz a tippet!


CPU típusa Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

Alaplap neve ASRock P4i45GV

Alaplapi lapkakészlet Intel Brookdale-G i845GEV

Rendszermemória 1271 MB (DDR SDRAM)

BIOS típusa AMI (06/01/04)


Megjelenítés

Videokártya Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller (64 MB)

3D gyorsító Intel Extreme Graphics

2011. máj. 18. 17:07
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

2 db DDR1 modult rakhatsz bele (2GB -ig) 333 Mhz -en kezeli őket.


Ami a videokártya bővítést illeti, azzal szopás van.

A déli hídon nincs AGP vezérlő a i845GV chipseten:

[link]

Az alaplpon lévő AGP foglalatnak "látszó" foglalat az ASRock kókálmánya. A.G.I (Asrock graphics interface). Ez viszont sajna nem minden VCGA kártyával kompariblis. Itt találod a kompatibilitási listát:

[link]


Így az eladó nagy valószínűséggel igazat mondott, a fejlesztési lehetőségekkel kapcsolatban.

2011. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi a részletes leírást!
2011. máj. 18. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!