Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külső winchester formázása,...

Külső winchester formázása, biztonsági mentése?

Figyelt kérdés

Van egy külső winchesterem, amin filmeket, családi képeket, zenéket,és játékokat tárolok. A mai nap is átszerettem volna erre a lemezre másolni egy 6 gigás fájlt, azonban nem engedte, mert ezt írta ki:


Nincs elég hely a lemezen.

Írási hiba: csak az NTFS fájlrendszer támogatja a 4 GB-mál nagyobb fájlokat


Kicsit utána nyomoztam a dolgoknak, mivel tudtam, hogy hely még bőven van a lemezen (152 giga szabad helyet jelez rajta). Több helyen írták, hogy ilyenkor a külső winchestert kell megformázni a sajátgépben. Ezt is megtaláltam és már indítanám el, amikor a gép kiírja, hogy ilyenkor minden adat el fog veszni a lemezről. A problémám az, hogy ezen 55 gigányi adat van, amik nekem nagyon fontosak. Nincs annyi felesleges dvdm, hogy mindegyik adatot külön rámentsem. Ilyenkor mi a teendő? Szeretném megformázni a külső winchestert,hogy 4 gigánál nagyobb fájlokat is kezelni tudjon, de adatot sem akarok elveszíteni. Valami biztonsági mentést nem lehetne csinálni?


2011. máj. 19. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami biztonsági mentést lehet csinálni,de az ugyanazt jelentené,mint átmásolni valahova a lemez tartalmát,ami ugye a méret miatt problémás.

Ez a program át tudja konvertálni a lemezt NTFS-re,úgy,hogy az adatok is rajtamaradnak:

[link]

2011. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged!
2011. máj. 19. 19:03
 3/5 bp1985 ***** válasza:
55 gigára kell 12 db dvd. Ha boltba veszed, akkor is max 2000 ft. Mindenképp nfts-re kell formáznod. Fat-on van neked jelenleg, tehát sehogy nem fogod tudni megoldani formázás nélkül. Viszont ha kimész piacra, ott megoldod a 12 db dvd-t olyan 500 ft-ból.
2011. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bp1985 ***** válasza:

Elsőnek: Olvasd el végig a leírást az oldalon.


: Figyelem! A műveletek során adatok törlődhetnek le a merevlemezről, ezért előtte érdemes biztonsági mentés készíteni a legfontosabb adatokról.

2011. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A program valóban letörölte az adathordozóról a fájlokat, de ez kízárólag az én hibám. Több helyen írták, hogy ez tényleg egy olyan program, amely nem viszi le az adatokat, szóval valamit én ronthattam el. A program mindenesetre hasznos, a fájlok sajnos eltűntek, így jártam. Hála a nagyon pótolhatatlan dolgokat lementettem még előtte dvdre, szóval a többit tudom pótolni és nem történt katasztrófa. Ráadásul a FAT-ot át is raktam NFTS-re sikeresen, szóval most már nyugodtan tudom használni. Köszönöm a válaszokat és a segítséget, mindenkit felpontoztam!
2011. máj. 20. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!