Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » DVD borító (San Andreas)?

DVD borító (San Andreas)?

Figyelt kérdés
megvettem a gta san andreas-t de nincs meg neki a tartója! vettem hozzá tokot azt szeretném megtudni mekkora felbontásban kell kinyomtatni a képét hogy beleférjen a tok nájlonjába (beleilleszkedjen)!ilyeneket várok hogy pl. 800X600 (800*600) majd aztán akkorát szedek le a googlén!
2011. máj. 27. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyomtatáshoz három érték szükséges. Szélesség, magasság és DPI.

Méretnek 18,4cm*27,4cm-t találtam, gondolom ezt ha behajtogatod a tokba, pont kitölti.


Ha a képet 300DPI-vel nyomtatod ki, akkor ez a 18,4x27,4 cm ekkora méretre jön ki: 3189x2126 px

2011. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bocs hogy ilyen hülye vagyok de mi az hogy "DPI"?
2011. máj. 27. 17:50
 3/5 A kérdező kommentje:

ekkora kép kell ekkorát nem is találtam kaphatnék egy linket ha ti tudtok?

san andreas pc borító !

2011. máj. 27. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:

DPI - dot per inch (dot/inch), azaz egy inch szakaszon (2,54cm) hány képpont található.


A monitorok általában 72dpi-sek, azaz 2,54cm a monitoron 72 pixelből áll. A nyomtatók viszont többnyire 300dpi-ben nyomtatnak, azaz a papíron 2,54 cm hosszúságon belül 300 képpont található.


Nyomtatásnál azért fontos ezt megadni, mert ha te egy 72dpi-s, monitoron kényelmesen látható képet kinyomtatsz 18,4x27,4cm-es nagyságra, az egy 765x510 pixeles kép lesz, ami még monitoron sem számít nagynak, a papírlapon ezt a kis képet fogja a nyomtató nagyra széthúzni, hogy kiférjen a teljes területre. Viszont ha van egy 300dpi-s képed, ami 3189x2126 px felbontású, az a papírlapot normálisan, eredeti méretében ki fogja tölteni, kontrasztosabb és tisztább lesz, ami egy borítónál nem hátrány.


Viszont a kereséssel nem tudom mi a problémád, beírtam google képkeresőbe, hogy "gta san andreas cover", majd a nagy méretű képek szűrésére vettem, és az elsők is már több ezer pixelesek, weboldalak között keresve is van használható kép:

[link]


Ennek a méret megfelelő a jó minőségű nyomtatáshoz, 300dpi és a mérete megfelel annak, ami korábban írtam hogy valószínűleg az a dvd-borító hivatalos mérete.

2011. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én magyarul irtam be hogy san andreas borító!
2011. máj. 28. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!